Biuro coworkingowe Solutions Rent. Projekt: The Design Group. Fot. Solutions Rent

Biuro coworkingowe Solutions Rent. Projekt: The Design Group. Fot. Solutions Rent

  • Autor: PAP
  • 03 lut 2020 12:25

Puls Biznesu: Nie będzie wymogu kuszenia zarobkami

Projekt nakładający na firmy obowiązek podawania wynagrodzenia w ofertach pracy prawdopodobnie wyląduje w koszu - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", organizacje pracodawców krytycznie oceniają pomysł wprowadzenia obowiązku publikowania zarobków brutto przy ofertach zatrudnienia.

"Do grona przeciwników dołączył Główny Inspektor Pracy, Sąd Najwyższy i prokurator krajowy. Sceptyczny wobec projektu autorstwa Koalicji Obywatelskiej (posłów PO i Nowoczesnej) jest również NSZZ Solidarność" - pisze "Puls Biznesu".

Zdaniem gazety w tych okolicznościach można się spodziewać, że mające większość w Sejmie PiS odrzuci projekt.

"Oficjalnego stanowiska klubu PiS wobec tego projektu jeszcze nie ma, jednak jest szereg poważnych wątpliwości. Proponowany obowiązek, za którego złamanie pracodawcom groziłaby grzywna, jest bardzo restrykcyjny i uderza w prawo do prywatności. Rodziłby on ponadto mnóstwo problemów praktycznych. Intuicja mi podpowiada, że nie poprzemy tego projektu" - mówi, cytowany przez gazetę, Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, członek sejmowej komisji kodyfikacyjnej. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ godl/

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ