Kolekcja Imola firmy Forte. Fot. Forte

Kolekcja Imola firmy Forte. Fot. Forte

  • Autor: mg
  • 22 cze 2017 10:00

Ranking Producentów Mebli Skrzyniowych - poznaj najlepsze firmy w Polsce!

Przedstawiciele ponad 130 salonów meblowych oddali swoje głosy w kolejnej edycji „Rankingu Producentów Mebli Skrzyniowych i Tapicerowanych”. Na tej podstawie wyłoniliśmy czołówkę krajowych producentów mebli. Najlepszą firmą w kategorii mebli skrzyniowych okazały się Fabryki Mebli Forte.

CZYTAJ TEŻ: Najlepsi producenci mebli tapicerowanych w Polsce

Podstawą do sporządzenia „Rankingu Producentów Mebli Skrzyniowych i Tapicerowanych” były informacje uzyskane w salonach meblowych zlokalizowanych w różnych regionach Polski. W sumie swoją wiedzą podzielili się z nami przedstawiciele ponad 130 punktów handlowych. Znalazły się wśród nich zarówno niewielkie sklepy, jak też placówki funkcjonujące w największych polskich aglomeracjach. Różniła je nie tylko lokalizacja, ale też powierzchnia ekspozycyjna i strategia sprzedaży. Dzięki temu chcieliśmy uzyskać jak najbardziej miarodajne informacje na temat marek, które cieszą się aktualnie największą popularnością wśród polskich klientów.

Wyniki tegorocznego „Rankingu Producentów Mebli Skrzyniowych i Tapicerowanych” utwierdziły nas w przekonaniu, że polski rynek meblarski stabilizuje się coraz bardziej, a główne role odgrywają na nim te same firmy.

W przypadku rankingu mebli skrzyniowych bezkonkurencyjne okazały się Fabryki Mebli Forte, które obroniły pozycję lidera sprzed roku. Co ciekawe, producent z Ostrowi Mazowieckiej po raz piąty z rzędu wygrał nasz ranking. Stanowi to potwierdzenie kolejnego dobrego roku dla firmy Forte – w 2016 roku po raz pierwszy w historii przekroczyła ona miliard złotych obrotu i ponad 100 mln zł zysku netto.

Tuż za Forte uplasowała się firma Meble Wójcik, która systematycznie zmniejsza różnicę dzielącą ją od zwycięzcy. Niewątpliwie jest to efektem zakrojonych na szeroką skalę inwestycji przeprowadzonych w ostatnich latach, ale też konsekwentnego budowania rozpoznawalności marki i unowocześniania kanałów dystrybucji. Zachowując obecną dynamikę wzrostu sprzedaży, firma z Elbląga może zagrozić w przyszłym roku dotychczasowemu liderowi naszego rankingu.

Na trzecie miejsce „wskoczyła” firma Szynaka Meble, która przed rokiem była szósta. Wiele wskazuje na to, że na dłużej zadomowi się ona w czołówce zestawienia przygotowywanego przez „Meble Plus”. To zasługa przemyślanych i konsekwentnych inwestycji nie tylko w nowoczesne linie produkcyjne, ale też centrum logistyczne. Szacuje się, że firma kierowana przez Jana Szynaka w 2016 roku na inwestycje przeznaczyła łącznie 50-60 mln zł, co zapewne zaprocentuje w najbliższej przyszłości.

Na dalszych pozycjach miały miejsce w zasadzie tylko nieznaczne przetasowania, a poszczególne firmy awansowały lub spadały zaledwie o kilka miejsc. Warto jednak wspomnieć o dwóch z nich – Paged Meble i Bydgoskich Fabrykach Mebli. W ostatnich miesiącach za pośrednictwem mediów docierały do nas niepokojące wiadomości dotyczące ograniczania produkcji i poważnych zmian organizacyjnych. A przecież są to marki o przebogatej tradycji, które były jednymi z symboli polskiego meblarstwa.

RANKING PRODUCENTÓW MEBLI SKRZYNIOWYCH 2017 - WYNIKI:

1. Fabryki Mebli Forte
2. Meble Wójcik
3. Szynaka Meble
4. Black Red White
5. Mebin
6. ML Meble
7. Fabryka Mebli Taranko
8. Helvetia
9. Bog-Fran
10. Jarstol
11. Meble Krysiak
12. Paged-Meble
13. Zakor
14. Kolekcja Mebli Klose
15. Wajnert Meble
16. Meblik
17. Bydgoskie Fabryki Mebli
18. Fadome
19. Meblomax
20. Latzke Meble Stylowe
21. Sośno Meble
22. Ceglewski Meble
23. Meblolux
24. Layman
25. Meble Matkowski
26. Meble Best
27. Meblo-San
28. Restol
29. KAM
30-33. Dekort
30-33. Dolmar
30-33. Meble Tłok
30-33. Tignum
34-37. Dąb Gdynia
34-37. MC Akcent
34-37. Meble Vox
34-37. Poltech
38-40. Meble Gołąb
38-40. Meble Mikołajczyk
38-40. Meble Pusz

Czytaj więcej w najbliższym wydaniu czasopisma "Meble Plus"!

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • aleda99@o2., 2018-03-23 12:51:09
    mam meble Brack Red White i niestety bardzo się zawiodłam na ich jakości, okleina odtaje na narożnikach w szafie ,witrynie reszty nie sprawdzam żeby się nie denerwowac jeszcze bardziej.