Wygoda ważniejsza niż wygląd mebla - wyniki najnowszego raportu marki VOX. Fot. VOX

Wygoda ważniejsza niż wygląd mebla - wyniki najnowszego raportu marki VOX. Fot. VOX

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 18 lut 2020 15:30

Raport: Polacy wolą wygodę i funkcjonalność mebli od ich wyglądu

Ważniejsze niż pogoń za aktualnymi trendami są dla nas indywidualne potrzeby i funkcjonalność. Nie zapominamy też o wygodzie - można przeczytać w najnowszym raporcie marki VOX - Jak Polacy urządzają wnętrza swoich domów.

Podejściu Polaków do urządzania wnętrz w swoim nowym raporcie przyjrzała się polska marka wnętrzarska VOX. Zbadano m.in. najważniejsze kwestie przy aranżowaniu przestrzeni domów i mieszkań, nastawienie do wprowadzania zmian oraz uczucia, jakimi Polacy darzą dziś swoje cztery kąty.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez VOX, we wnętrzach zdecydowanie najważniejsza jest dla nas funkcjonalność. Szukamy rozwiązań, które pomogą nam sprawić, że każde pomieszczenie jak najlepiej spełni swoją funkcję i zdoła dopasować się do naszych indywidualnych potrzeb. To dla nas znacznie ważniejsze niż pogoń za aktualnymi trendami. Praktyczny wymiar łączymy też z komfortem: lubimy sprawiać, by nasze domy i mieszkania stawały się jeszcze wygodniejsze i bardziej przytulne.

– Dziś Polacy mają więcej odwagi, a jak wynika z badań, również satysfakcji, stając się autorami swoich wnętrz – podkreśla Katarzyna Bryze, szefowa działu rozwoju w VOX. – Rynek meblowy oferuje produkty, które za pomocą prostych narzędzi użytkownik może samodzielnie skonfigurować i z zaproponowanych przez projektanta elementów stworzyć swój własny zestaw.

W swoich domach wciąż chcemy coś zmieniać. Tylko 1 na 5 Polaków twierdzi dziś, że jego cztery kąty już teraz są dokładnie takie, jak chce. 61,1% deklaruje, że w ich wnętrzach przydałoby się przynajmniej kilka zmian. Najczęściej zastanawiamy się nad zakupem nowych mebli, zmianach układu przestrzennego lub przemalowaniem ścian.

– Sami ciągle zmieniamy się i renegocjujemy swoje potrzeby oraz wymagania. Co jakiś czas zmienia się też nasz gust. To wszystko sprawia, że nasze domy traktujemy trochę jak niedokończone dzieło, podlegające ciągłym zmianom – komentuje wyniki badania Kuba Piwowar, socjolog z SWPS.

I choć o zmianach myślimy często, to jednak blisko 65% z nas przyznaje, że swoje plany i wizje zamienia w rzeczywistość rzadko lub bardzo rzadko – przede wszystkim ze względu na ograniczony budżet. Mimo to potrafimy się cieszyć nawet z niewielkich modyfikacji. 7 na 10 Polaków przyznaje, że ekscytują ich drobne zmiany, takie jak dekorowanie domu na święta czy zakup nowych roślin. Większe metamorfozy rodzą jednak stres. Odczuwamy go przede wszystkim na myśl o generalnym remoncie – związane z nim prace budowlane stresują blisko połowę Polaków.

VOX podkreśla, że przez sposób, w jaki urządzamy swoje domy, możemy dowiedzieć się sporo o nas samych. Jesteśmy praktyczni, uwielbiamy wygodę i nie lubimy być sami. Jeszcze więcej o tym, co o Polakach mówią ich wnętrza – w raporcie, który ukazał się na VOX.pl: https://www.vox.pl/artykul-jakie-sa-domy-polakow

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ