Fot. MTP

Fot. MTP

  • Autor: bm
  • 07 wrz 2017 09:03 (aktualizacja: 07 wrz 2017 09:32)

Rekordowa liczba wystawców zagranicznych na targach Furnica i Sofab

Aż 47 proc. wystawców tegorocznej edycji targów Furnica i Sofab w Poznaniu stanowią firmy zagraniczne, które poprzez udział w poznańskich targach będą próbowały zdobyć nowych klientów na obiecującym polskim rynku. Targi odbędą się w dniach 12-15 września 2017, równocześnie z ekspozycją maszyn i narzędzi Drema.

Bijący kolejne rekordy sprzedaży polski przemysł meblarski to dla zagranicznych producentów maszyn, narzędzi, komponentów i akcesoriów do produkcji mebli wyjątkowo łakomy kąsek. Nie dziwi zatem tak duże zainteresowanie firm z zagranicy udziałem w bloku targów zaopatrzenia dla producentów mebli FURNICA i SOFAB 2017. Poznański blok targów zaopatrzenia dla przemysłu meblarskiego to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich producentów mebli, którzy w innowacji upatrują przewagę konkurencyjną. W jego skład wchodzą Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB. Razem z odbywającymi się w tym samym czasie Międzynarodowymi Targami Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA na ekspozycji swoją innowacyjną ofertę przedstawi łącznie około 500 firm i marek z kilkunastu krajów.

SOFAB - targi dla tapicerów

Bardzo okazale prezentuje się oferta wystawców na Międzynarodowych Targach Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB. Wśród wystawców są firmy z 6 krajów i terytoriów: Chin, Francji, Holandii, Polski, Tajwanu i Włoch. Zaprezentują one nowe, bardziej wydajne maszyny i narzędzia do produkcji mebli tapicerowanych, innowacyjne akcesoria czy też nowoczesne tkaniny i materiały odpowiadające najnowszym trendom. Tegoroczne targi będą niemal dwukrotnie większe niż wyjątkowo udana edycja 2016. – Cieszy nas też, że w miarę rozwoju targów SOFAB zmienia się struktura ich ekspozycji. Jeszcze niedawno w pawilonie dominowały tkaniny. Dziś jest to tylko fragment wystawy. Coraz więcej jest wystawców oferujących wszelkie inne komponenty, akcesoria, jak i specjalistyczne maszyny i narzędzia potrzebne do produkcji mebli tapicerowanych. Widać ponadto, że impreza ta ma spory potencjał rozwoju. W końcu w produkcji mebli tapicerowanych Polska jest jednym ze światowych liderów – wyjaśnia dyrektor targów FURNICA i SOFAB Józef Szyszka.

Targi SOFAB to obecnie najważniejsza w kraju prezentacja oferty dla producentów tego typu mebli w Polsce. Dla tysięcy przedstawicieli zakładów tapicerskich i fabryk mebli tapicerowanych z całego kraju i z krajów sąsiednich, a także przedstawicieli hurtowni komponentów i materiałów meblarskich, będzie to wyjątkowa okazją do zapoznania się z nowościami w ofercie wiodących dostawców rozwiązań dla branży tapicerskiej i aktualnymi tendencjami w projektowaniu mebli.

FURNICA – komponenty do produkcji mebli

Wystawcy targów FURNICA pochodzą w tym roku z 9 krajów. Wśród firm zagranicznych jest na przykład producent papieru dekoracyjnego z tak egzotycznego rynku, jak Korea Południowa. Swoją ofertę przedstawią także wystawcy z Chin, Litwy, Niemiec, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy i Włoch. Nie zabraknie oczywiście również polskich producentów i dystrybutorów. Mocną ekipą podczas tegorocznej edycji tych targów obecni będą m. in. tureccy producenci komponentów do produkcji mebli. Ich udział w poznańskich targach dofinansowują władze w Ankarze. Ekspozycja tureckich wystawców zajmie około 400 mkw. Zaprezentuje się na niej kilkanaście firm.

II Ogólnopolski Kongres Meblarski

Po raz drugi targom FURNICA i SOFAB towarzyszyć będzie Ogólnopolski Kongres Meblarski „POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA” organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tegoroczne spotkanie producentów mebli pod hasłem „Jak zostać numerem jeden w Europie?” odbędzie się 13 września w klimatycznych wnętrzach targowej Iglicy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ