Fot. Nowy Styl

Fot. Nowy Styl

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 03 paź 2019 19:14 (aktualizacja: 07 paź 2019 09:45)

Rewolucja w Nowym Stylu: rebranding marki, zmiany w portfolio, nowe logo

Rozpoczęliśmy proces wdrażania nowej strategii brandowej wśród marek tworzących portfolio produktowe i wizerunek naszej firmy. Zmiany w pierwszej kolejności objęły rynek polski, natomiast ich globalna premiera odbędzie się w październiku 2020 roku - można przeczytać w komunikacie marki.

Po 27 latach działalności i kilku ostatnich akwizycjach dotychczasowa Grupa Nowy Styl dokonała zmian zarówno w portfolio, jak i w obrębie komunikacji wizualnej. 

- Zdecydowaliśmy się odejść od używania „Grupy” na określenie marki parasolowej. Na razie na naszym rodzimym rynku, a za około roku na wszystkich pozostałych. Odświeżony Nowy Styl przejmie całkowicie tożsamość wypracowaną do tej pory przez Grupę - czytamy w komunikacie dotyczącym rebrandingu.

W nowym portfolio zostają te marki, które są silne i rozpoznawane na rynkach zagranicznych. Brand Rohde&Grahl będzie funkcjonować na rynkach lokalnych (Niemcy, Holandia), marka Sitag na rynku szwajcarskim. W dalszym ciagu będzie rozwijana również nowa marka Kusch+Co jako marka premium rozpoznawalna na rynkach międzynarodowych. Zależność pomiędzy markami, które pozostają w portfolio zostanie podkreślona poprzez dopisek „by Nowy Styl”, dodany zarówno do nazwy jak i logotypów (np. Kusch+Co by Nowy Styl).

Pozostałe brandy, które dotychczas wchodziły w skład Grupy, stopniowo staną się integralną częścią marki Nowy Styl. Proces ten dotyczy brandów, których świadomość w ujęciu globalnym jest niewielka (BN Office Solution czy Grammer Office, w stosunku do której nie nie zostanie przedłużona umowa licencyjna). 

Portfolio marki Nowy Styl tworzyć będą od teraz zarówno produkty przeznaczone na rynek projektowy, jak i zostanie w niej wydzielony segment Basic Collection (produkty o bardzo dobrej jakości, podstawowej funkcjonalności i w przystępnej cenie). 

- Na rebranding patrzymy znacznie szerzej niż wyłącznie przez pryzmat zmiany logo. To rozpoczęcie kolejnego etapu w rozwoju naszej firmy, przejaw jej dojrzałości, a jednocześnie deklaracja kierunku, w jakim idziemy jako organizacja licząca dzisiaj ponad 7000 pracowników - podkreśla Adam Krzanowski, Prezes Nowego Stylu. - W ostatnich latach z producenta krzeseł staliśmy się ekspertem w urządzaniu przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej. W naszym portfolio dominują obecnie nowoczesne rozwiązania dla wielu sektorów – biur, stadionów, terminali pasażerskich, hoteli czy instytucji opieki zdrowotnej. To doskonałe jakościowo produkty zaprojektowane przez znakomitych designerów.

Wybór nazwy dla wiodącej marki oznacza powrót do korzeni spółki założonej w 1992 roku przez braci Adama i Jerzego Krzanowskich.

Nazwa Nowy Styl jest autentyczna i kryje w sobie opowieść o ludziach, którzy stworzyli i rozwijali firmę, o ich przedsiębiorczości, wartościach, które wyznawali, czy wreszcie o ogromnym sukcesie, którego niepodważalnym dowodem jest to, że dzisiaj należymy do absolutnej europejskiej czołówki. Ta nazwa jest więc naszym bezcennym kapitałem. Poza tym firma jest już powszechnie znana zarówno w Polsce, jak i za granicą właśnie pod taką nazwą – wyjaśnia Adam Krzanowski.

Jak zauważa Rafał Chwast, dyrektor finansowy oraz wiceprezes Nowego Stylu, budowanie globalnej marki to wyraźny kierunek rozwoju w biznesie. Wspólny szyld daje firmom o wiele większe możliwości wzrostu.

Dzięki rebrandingowi będziemy w stanie łatwiej dotrzeć z naszą ofertą do klientów, zwłaszcza na rynku projektowym, ponieważ zmiany pozwolą na ujednolicenie komunikatów, a tym samym zapewnienie spójnego „customer experience”, tak jak dzieje się to obecnie w największych firmach – mówi. - Jestem także przekonany, że nowa strategia wzmocni efekt synergii i w jeszcze większym stopniu niż dotychczas przyczyni się do przepływu wiedzy oraz zasobów między spółkami, co umożliwi nasz rozwój.

Symbolem rozpoczętych zmian jest nowe logo. Zostało ono zaprojektowane przez wewnętrzny zespół, złożony z osób mających długoletni staż pracy w organizacji. Ich wiedza i doświadczenie, a jednocześnie szerokie konsultacje z poszczególnymi rynkami, pozwoliły na wyróżnienie kilku dominujących cech Nowego Stylu, którym nadano odpowiednią formę graficzną.

Nowe logo odzwierciedla nasz silny charakter, otwartość i gotowość do dialogu – wylicza Roman Przybylski, dyrektor handlowy i członek zarządu Nowego Stylu. – Zadbaliśmy także o jego jak najlepszą czytelność oraz otworzyliśmy je na kreacje związane z kolorem. Projekt logo jest świeży i nowoczesny, zgodny z obecnymi trendami w designie.

Zmiana wprowadzona na rynku polskim w kolejnych miesiącach będzie miała swoją kontynuację w skali globalnej. Światową odsłonę rebrandingu zaplanowano na najważniejsze wydarzenie w branży – Międzynarodowe Targi Wyposażenia Biur Orgatec, które odbędą się jesienią 2020 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ