Kuchnia Gaja New Biała firmy Classen Fot. Classen

Kuchnia Gaja New Biała firmy Classen Fot. Classen

  • Autor: mg
  • 26 cze 2019 11:02 (aktualizacja: 27 cze 2019 08:05)

Rośnie zainteresowanie gotowymi zestawami kuchennymi

Gotowe zabudowy są tańszym rozwiązaniem niż kuchnie na wymiar, ale ten segment produktowy w ostatnim czasie niezwykle dynamicznie się rozwija.

Sabina Pigan, szef projektu meble w firmie Classen

Jakie są największe zalety gotowych kuchni?

Główną zaletą gotowych zestawów kuchennych jest ich atrakcyjna cena. Produkcja fabryczna na dużą skalę powoduje, że produkt staje się znacznie tańszy niż w przypadku mebli projektowanych i wykonywanych na indywidualne zamówienie. Ważnym atutem jest także fakt, że gotowe kuchnie możemy od razu obejrzeć, dotknąć i przetestować. Nie kupujemy tzw. „kota w worku”. Klienci nie muszą też długo czekać na wykonanie szafek – często w salonach meblowych są one dostępne „od ręki”. Ponadto sposób przechowywania i pakowania poszczególnych elementów powoduje, że łatwo je transportować. Dzięki kompaktowym gabarytom mogą zostać bez problemu wniesione do mieszkania na wysokim piętrze, nawet jeśli nie mamy do dyspozycji windy albo jest ona bardzo ciasna.

Jakim zainteresowaniem cieszą się tego rodzaju meble?

Obserwujemy duże zainteresowanie gotowymi zestawami. W naszej ofercie największą popularnością cieszą się meble białe – w wersji nowoczesnej w połysku lub w wariancie klasycznym, wykończone lakierem o satynowej powierzchni. Klienci często decydują się także na zestawy akrylowe w różnej kolorystyce. Wyróżnia je bardzo dobra jakość i atrakcyjny wygląd, dzięki efektowi lustrzanego odbicia na frontach. W ostatnim sezonie, w nawiązaniu do najświeższych trendów, zaproponowaliśmy też zestawy w powłoce supermatowej.

Jakie możliwości aranżacji wnętrz dają gotowe zabudowy kuchenne?

Doskonale nadają się one do średnich i większych kuchni o standardowym układzie (np. na planie prostokąta). W ich przypadku przestrzeń nie musi być zabudowana co do centymetra, dzięki czemu bez problemu można dobrać poszczególne elementy kuchni i całość będzie prezentowała się znakomicie. Dziś oferta gotowych mebli modułowych jest bardzo rozbudowana. Dostępne są niezwykle zróżnicowane modele szafek, w wielu wymiarach, przeznaczone do różnych funkcji (np. zabudowy piekarnika, zmywarki, okapu). Do tego klienci mogą wybierać spośród elementów dodatkowych, które można wykorzystać jako listwy, blendy i zaślepki. Dzięki temu stworzenie wymarzonej kuchni z gotowych komponentów nie sprawia żadnych trudności.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ