Fot. Koelnmesse

Fot. Koelnmesse

  • Autor: mg
  • 18 gru 2017 15:40 (aktualizacja: 18 gru 2017 17:32)

Rozmowy i dyskusje podczas targów IMM 2018 w Kolonii

Tradycyjnie już w programie targów meblowych IMM odbywających się w Kolonii (najbliższa edycja będzie miała miejsce 15-21 stycznia 2018 r.) znajdzie się cykl dyskusji pod nazwą "The Stage", poświęconych najnowszym trendom i zjawiskom w dziedzinie aranżacji wnętrz.

Odbywające się w hali 3.1 forum będzie miejscem dyskusji i poszukiwania odpowiedzi na bieżące problemy, którym czoła stara się stawić branża wyposażenia wnętrz. Eksperci mówią tu o aktualnych trendach, a projektanci prezentują nowatorskie koncepcje. W tym roku w "The Stage" wezmą udział m.in.: Lucie Koldova (Czechy), Cristian Zuzunaga (Hiszpania), Monica Förster, Karl Johan Bertilsson (Szwecja), Jason Danziger (USA), Daniel Rybakken (Norwegia), Sigurd Larsen (Dania), a także Jordan Cluroe i Russell Whitehead (Wielka Brytania). Program wydarzenia jest specjalnie dostosowany do potrzeb architektów, projektantów wnętrz i dziennikarzy branżowych.

Na program targów IMM 2018 złoży się wiele spotkań i prezentacji. Frank A. Reinhardt zaprezentuje najważniejsze trendy wnętrzarskie na 2018 rok, Nicole Schostak skupi się na meblarskich trendach zakupowych w Niemczech, Katrin de Louw (Trendfilter) omówi prognozy dotyczące designu na lata 2018-2020, zaś Gudy Herder (Eclectic Trends) przedstawi trzy kluczowe trendy dotyczące stylu życia, jakich możemy się spodziewać w nadchodzącym roku. Tematem wystąpienia Barbary Busse (Future + You) będą oczekiwania pokolenia Millenialsów odnośnie aranżacji wnętrz.

W 2018 roku na targach IMM dużo miejsca zostanie poświęcone roli oświetlenia w aranżacji wnętrz. Thorsten Moortz będzie demonstrował wpływ oświetlenia na projekt wnętrza i sposób jego wykorzystania w inteligentnym domu, zaś norweski projektant Daniel Rybakken opowie o pracy z naturalnym światłem. Z kolei prezentacja Jasona Danzigera zostanie poświęcona związkom między zdrowiem a światłem we wnętrzu.

Oczywiście, stałym punktem programu wydarzeń towarzyszących targom IMM w Kolonii są dyskusje i prezentacje poświęcone trendom kolorystycznym. Najważniejsze trendy kolorystyczne nowego sezonu tradycyjnie zostaną przedstawione przez Karla Johanna Bertilssona (NCS Colour Academy). Z kolei dr Hildegard Kalthegener przewrotnie opowie o antytrendach jako odwrotności trendów obowiązujących w projektowaniu kolorystycznym wnętrz. Cristian Zuzunaga wyjaśni, w jaki sposób kolory i wzory mogą zbudować poczucie tożsamości, a Julia Hausmann opisze, jak dzięki nim kształtować możemy nastrój. Rzecz jasna, to tylko wybrane punkty programu targów IMM, których najbliższa edycja odbędzie się 15-21 stycznia 2018 roku w Kolonii.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ