Fronty Egger Perfect Sense mat

Fronty Egger Perfect Sense mat

  • Autor: bm
  • 07 wrz 2017 10:47 (aktualizacja: 08 wrz 2017 11:12)

Rozpoczęła się budowa fabryki Egger Polska w Biskupcu

W Biskupcu trwa już budowa fabryki produkującej płyty wiórowe i melaminowe oraz panele podłogowe i różnego rodzaju meble. Inwestycja jest jedną z największych w dwudziestoletniej historii Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Protestującym mieszkańcom Biskupca nie udało się powstrzymać postępu prac.


Zezwolenie na inwestycję zostało podpisane 16 lutego 2017 r. przez Zarząd W-M SSE S.A. Przeciwko inwestycji protestowali mieszkańcy Biskupca, jednak nie uznał ich za słuszne wojewoda warmińsko-mazurski. Projekt został też poparty oficjalnie przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli, która uznała, że powstanie zakładu Egger pomoże rozwiązań skomplikowaną sytuację na polskim rynku płyty wiórowej, zdominowanym dotychczas przez dwie firmy.

Inwestycja jest aktualnie realizowana w Biskupcu poprzez firmę Horizont Project Development. Projekt dotyczy budowy od podstaw dużego zakładu przetwórstwa drewna o łącznej powierzchni ok. 170 000 m2, w którym oprócz płyt wiórowych i melaminowanych produkowane będą panele podłogowe i różnego rodzaju meble. Fabryka powstanie na obszarze 84 ha. Dzięki inwestycji w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej poniesione zostaną nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 789 060 000 zł i zatrudnionych zostanie minimum 300 pracowników.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ