Otwarcie fabryki firmy Schattdecor w Rosji. Fot. archiwum

Otwarcie fabryki firmy Schattdecor w Rosji. Fot. archiwum

  • Autor: dn
  • 27 gru 2013 18:01

Rozwój firmy Schattdecor w Rosji

Otwarty 29 października ub.r. zakład firmy Schattdecor w Czechow, jest 3. fabryką grupy w Rosji a jednocześnie największym budowlanym przedsięwzięciem, którego kiedykolwiek podjęła się spółka na terenie jednego kraju.

Podczas uroczystości otwarcia fabryki firmy Schattdecor w Rosji, Vladimir Denisov, dyrektor sprzedaży, podkreślił, że inwestycja jest wyrazem kontynuacji i wytrwałości w zdobywaniu rynku rosyjskiego przez przedsiębiorstwo. Zdaniem zarządu grupy, za decyzją o budowie fabryki położonej 60 km na południe od Moskwy, przemawiały wielkość oraz znaczenie tego kraju dla firmy Schattdecor. Obecnie na rynek rosyjski trafia ponad 10% produkcji grupy. Decyzję o kolejnej inwestycji ugruntowały zapewne wyniki funkcjonujących już na terenie Rosji zakładów produkcyjnych w Penzie i Szaturze. Harald Purainer, dyrektor generalny Schattdecor Rosja, w swoim wystąpieniu podkreślił, że 250 pracowników z 3 zakładów produkcyjnych w Rosji, osiągnęło obrót ponad 50 mln euro. Z efektywnych kontaktów z klientami z rynku rosyjskiego zadowolony był również Vladimir Denisov, który zaznaczył, że od początku sierpnia ub.r. w Czechow wyprodukowano 1 tys. ton zadrukowanego papieru dekoracyjnego. Zwrócił też uwagę na to, że Schattdecor w Rosji gwarantuje nowoczesne wzornictwo, park maszynowy na wysokim poziomie technologicznym oraz doświadczonych współpracowników. Warto zaznaczyć, że zak-ład w Czechow ma pełnić funkcję centrum rozwoju produktu i designu w ramach Schattdecor Rosja. 

W oficjalnym otwarciu 3. zakładu produkcyjnego firmy w Rosji uczestniczyło ponad 300 gości. Oprócz wystąpień osób decyzyjnych w grupie Schattdecor, przedstawiciela ambasady Niemiec, nie zabrakło także akcentów typowo lokalnych. Na uroczystej gali obecni byli Igor Parkhomenko, przewodniczący władz wykonawczych regionu moskiewskiego oraz Anatoly Chibeskov, kierownik administracji regionu Czechow, który podkreślił znaczenie inwestycji firmy Schattdecor dla całego regionu i miasta.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ