Kolekcja Santana oferowana w sieci salonów Agata. Fot. Agata

Kolekcja Santana oferowana w sieci salonów Agata. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 25 paź 2016 11:25 (aktualizacja: 26 paź 2016 09:45)

Rozwój segmentu mebli młodzieżowych

Segment mebli młodzieżowych rozwija się niezwykle dynamicznie. Producenci dostrzegają jego potencjał rynkowy nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Z punktu widzenia sprzedażowego największą popularnością cieszą się rozwiązania wielofunkcyjne i przeznaczone do małych pomieszczeń.

Pokój współczesnego nastolatka stał się przestrzenią wielofunkcyjną. Jednocześnie pełni rolę sypialni, miejsca nauki, rozrywki i spotkań towarzyskich. Dlatego meble, o czym przekonuje oferta dostępna obecnie na rynku, muszą być przystosowane do pełnienia różnorodnych funkcji. Szafki dodatkowo skrywają biurka, a także garderoby. Z kolei łóżka, oprócz funkcji sypialnianych, dzięki wyposażeniu w liczne pojemniki, schowki i półki służą także do przechowywania.

Inną kwestią, z którą muszą się zmierzyć producenci mebli młodzieżowych, jest ograniczona powierzchnia pokoi nastolatków. W przypadku mniejszych wnętrz liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Dlatego w tej sytuacji lepiej sprawdzą się meble o prostych kształtach, których bryły sprawiają wrażenie lekkich konstrukcji. 

Dobrym wyborem będzie kolekcja "Libelle", która dzięki odpowiednim dodatkom dekoracyjnym może spodobać się zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Szare korpusy i białe fronty z symetryczną kratą nie zdominują przestrzeni i pozwolą zachować więcej światła. Zaletą kolekcji jest także cena – za niespełna 3 tys. zł stworzymy kompletną i spójną stylistycznie aranżację w pokoju nastolatka – radzi Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów Agata.

Mając do wyposażenia większą przestrzeń, można skorzystać z bardziej rozbudowanych kolekcji, zawierających np. szafki RTV. Wiele z nich ma konstrukcje modułową, co pozwala na dużą swobodę w aranżacji wnętrza. Indywidualizacja pomieszczeń i możliwość dopasowania mebli do potrzeb konkretnych wnętrz to kolejny trend widoczny w grupie mebli młodzieżowych.

Dużą swobodę aranżacji zapewnia np. kolekcja "Santana". Możemy wybierać aż z 3 modeli szaf, by znaleźć optymalne rozwiązanie do pokoju nastolatka. Ciekawie prezentuje się także motyw graficzny z elementami pieczęci i napisów na przesyłkach czy paczkach, który na pewno spodoba się nastolatkom. "Santana" to zestaw, który pozwoli urządzić pokój młodzieżowy nowocześnie i funkcjonalnie za mniej niż 5 tys. zł – dodaje ekspert z sieci salonów Agata.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ