Arpol Meble Bydgoszcz

Arpol Meble Bydgoszcz

  • Autor: bm
  • 22 lut 2018 12:46 (aktualizacja: 23 lut 2018 11:36)

Rozwój sieci sprzedaży mebli w 2017 roku

Sklepy dużych sieci sprzedażowych, salony firmowe producentów, salony z meblami i artykułami wyposażenia wnętrz - takich placówek w ubiegłym roku powstało co najmniej kilkanaście. Nowe obiekty pojawiły się nie tylko w dużych aglomeracjach, jak Gdańsk, Katowice czy Warszawa, ale też w mniejszych miastach.

Charakterystycznym zjawiskiem w polskim handlu meblami coraz częściej jest traktowanie sprzedaży mebli jako jedynie części całego procesu, jakim jest aranżacja wnętrza. To już nie są zwykłe sklepy, ale galerie, centra wyposażenia wnętrz, showroomy i tzw. concept-store, oferujące – obok produktów – również profesjonalne porady architektów, uzupełnienie mebli o sprzęty AGD czy RTV. Niektóre z placówek – jak choćby Galeria Wnętrz City Meble, IKEA czy Salony Agata organizują również okolicznościowe eventy, wystawy sztuki czy wydarzenia spod znaku działalności charytatywnej.

Centra wyposażenia wnętrz

W marcu 2017 otwarto na Pomorzu duży kompleks handlowo-ekspozycyjny - Galerię Wnętrz City Meble w Gdańsku. Wśród najemców centrum są m. in.: salon firmowy Kler - największy sklep tej sieci w północnej części Polski (jego powierzchnia przekracza 1050m2), JYSK na powierzchni ponad 1270 m2, salon Space For All na powierzchni ponad 570 m2, Meble Matkowski na powierzchni 542 m2. Szynaka Meble z WFM Kuchnie i Moelke Kuchnie zajmują łącznie około 380 m2, HOUSE&more mieści się na powierzchni ponad 350 m2. Ponadto powstała tutaj wielofunkcyjna Strefa Inspiracji o powierzchni około 320 m2, tworzona m.in. przez architektów i artystów z Akademii Sztuk Pięknych.

Nowe centra wyposażenia wnętrz, pod nazwą Home Concept, zostały otwarte na początku kwietnia 2017 w Warszawie i Katowicach. Asortyment placówek obejmuje meble, podłogi, dekoracje i wiele innych elementów służących do wykończenia i aranżacji wnętrza. Home Concept to także nowe miejsce spotkań – warsztatów, eventów, wydarzeń branżowych.

Rozwój sieci meblowych

Sklepy sieciowe są lubiane przez konsumentów właściwie w większości segmentów rynku. W przypadku sklepów meblowych na ich popularność wpływa przede wszystkim szerokość i różnorodność oferty, dostępność wielu produktów „od ręki”, uporządkowane procedury reklamacyjne i – bardzo często – promocyjne ceny.

W powierzchnię sklepową coraz więcej inwestuje ostatnio IKEA. Nie bez powodu, w 2016 roku bowiem przychód sklepów IKEA w Polsce sięgnął ponad 3 mld zł., co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na towary z tej sieci – zarówno sprzedawanych stacjonarnie, jak i za pośrednictwem innych kanałów. Otwarcie dziesiątego już z kolei sklepu sieci IKEA w Polsce przyciągnęło tysiące gości - mieszkańców Lublina i okolic. IKEA w Lublinie jest drugim pod względem wielkości sklepem firmy w Polsce.

Wciąż swoją sieć salonów powiększa spółka Agata. W ostatnim czasie otworzyła między innymi sklepy w Rzeszowie, Stalowej Woli czy Rumi, a pod koniec 2017 roku również w Nowym Sączu. Salon Agata w Nowym Sączu to 24. inwestycja sieci w Polsce oraz druga w Małopolsce.

Sklepy firmowe i multibrandowe

W 2017 roku powstało kilka nowych salonów firmowych producentów mebli. W marcu Swarzędz Home otworzył w Poznaniu swój firmowy showroom. Można w nim znaleźć kolekcje mebli, lampy i akcesoria wnętrzarskie nie tylko marki Swarzędz Home, ale i marek partnerskich, w tym między innymi meble hiszpańskie. W czerwcu firma Klose uroczyście otworzyła nowy salon firmowy w Rumi, który został zaaranżowany w formie mieszkań pokazowych, prezentowanych a ponad 1.000 m2 powierzchni ekspozycyjnej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ