W Szczecinku powstaje Wydział Przemysłu Drzewnego. Fot. Wikimedia

W Szczecinku powstaje Wydział Przemysłu Drzewnego. Fot. Wikimedia

  • Autor: bm
  • 22 lip 2016 08:00

Rusza Wydział Przemysłu Drzewnego w Szczecinku

Nowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej powstał w Szczecinku. Zajęcia rozpoczynają się w październiku 2016. Inicjatorami, obok Politechniki, były: Kronospan Szczecinek, Miasto Szczecinek, Starostwo Powiatowe w Szczecinku i Szczecinecki Klaster Meblowy

Będą to studia stacjonarne o kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym. Do studiów pierwszego stopnia przystąpi 50 studentów, którzy po zakończeniu 4-letniego programu nauczania uzyskają stopień inżyniera. Każdy ze studentów otrzyma dodatkowe stypendium w wysokości do 500 zł już od momentu rozpoczęcia kształcenia. Dodatkowo studenci będą mieli możliwość odbycia kursów specjalistycznych oraz szkoleń potwierdzanych certyfikatem (np. kursy CNC, programowanie sterowników).

Podczas studiów szczególna uwaga zostanie zwrócona na praktyczny kontakt studenta z najnowszymi maszynami i systemami informatycznymi, tworzącymi zautomatyzowane linie technologiczne w przemyśle. Kontakt studenta z przemysłem drzewnym realizowany będzie nie tylko podczas zajęć laboratoryjnych na terenie Politechniki Koszalińskiej, lecz także podczas realizacji projektów oraz zajęć praktycznych na terenie zakładu Kronospan Szczecinek. Zajęcia praktyczne będą prowadzone przez specjalistów w swoich dziedzinach, którzy kładą nacisk na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce. Każdy z modułów kształcenia na kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym umożliwia uzyskanie wymaganych w dalszym życiu zawodowym kompetencji, wiedzy i umiejętności.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ