Remont szatni klubu Żubr Hajnówka, przeprowadzony w ramach wolontariatu pracowniczego. Fot. Forte

Remont szatni klubu Żubr Hajnówka, przeprowadzony w ramach wolontariatu pracowniczego. Fot. Forte

  • Autor: mg
  • 30 paź 2018 09:47

Ruszyła IV edycja programu wolontariatu pracowniczego Forte

W październiku br. ruszyła czwarta edycja programu „Formy - Fabryka Inicjatyw", realizowanego przez firmę Forte. Jego celem jest wspieranie inicjatyw pracowniczych na rzecz lokalnych społeczności.

W ramach programu „Formy - Fabryka Inicjatyw" każdy pracownik Forte może zgłosić swój pomysł na projekt i starać się o wsparcie finansowe i pozafinansowe na jego realizację. Projekty powinny być związane z promocją edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji, a także wyrównywaniem szans lub ochroną środowiska czy promocją oraz rozwojem kultury. Do realizacji każdego projektu jego lider pozyskuje kilkuosobowy zespół. Jednym z warunków uczestnictwa w programie jest zebranie grupy pracowników, którzy zrealizują wspólny projekt. Zgłaszane inicjatywy wybierane są przez komisję programu. Główne kryteria wyboru to przygotowanie merytoryczne, zakładany duży wkład pracy własnej i zaangażowanie wolontariuszy. Ważne też, aby dotyczyły one działań bliskich wartościom Forte, którymi są: wrażliwość, odpowiedzialność, rozwój i współpraca.

Program „Formy - Fabryka Inicjatyw" został uruchomiony w 2016 roku. W trzech dotychczasowych edycjach zrealizowano łącznie 47 projektów w Ostrowi Mazowieckiej, Hajnówce, Suwałkach, Białymstoku oraz w okolicznych miejscowościach. Forte wsparło zrealizowane projekty łączną kwotą 292 tys. zł. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ