Półka z kolekcji Lustigt marki IKEA. Fot. IKEA

Półka z kolekcji Lustigt marki IKEA. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 14 lis 2018 15:19 (aktualizacja: 15 lis 2018 11:45)

Ruszyła kampania społeczna IKEA

Ruszyła trzecia edycja kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”. Firma od lat działa na rzecz zapewnienia dzieciom z całego świata prawa do nieskrępowanego rozwoju.

Kampania społeczna marki IKEA zbiegła się w czasie z pojawieniem się w sklepach kolekcji "Lustigt", która została stworzona nie tylko we współpracy ze znanymi projektantami, ale i… dziećmi.

Kampania „Zabawa to poważna sprawa” koncentruje się na promowaniu oraz zapewnieniu praw najmłodszych do rozwoju, angażując do tego klientów IKEA.

W IKEA dążymy do tego, by każde dziecko na świecie mogło się bawić i rozwijać stosownie do wieku oraz miało zapewniony dostęp do edukacji. Zabawa to coś więcej niż przyjemny moment. To nauka, jak współpracować, dbać o siebie i innych - dzięki niej stajemy się silniejsi i bardziej twórczy. Zabawa poszerza nasze horyzonty. Programy społeczne IKEA Foundation, ale też nasze lokalne, zwracają uwagę na wartość w edukacji ekologicznej i zaangażowaniu od najmłodszych lat – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, IKEA Retail w Polsce.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić przekaz o tym, jak ważna jest zabawa dla rozwoju dzieci, IKEA połączyła siły z Lego Foundation, markami Persil i OMO nalężącymi do Unilever oraz National Geographic, zawiązując Koalicję Prawdziwej Zabawy (Real Play Coalition). Cztery organizacje, dostrzegając olbrzymią wartość zabawy, wspólnie zobowiązały się do podjęcia działań na rzecz jej promowania i wspierania. Listopad 2018 roku został ogłoszony Globalnym Miesiącem Zabawy (Global Month of Play), w trakcie którego członkowie Koalicji podejmują różnorodne aktywności, aby angażować najmłodszych i zachęcać je do zabawy w każdym aspekcie ich życia – w domu, szkole oraz społecznościach. Długofalowym celem jest dotarcie do 3 milionów dzieci w ponad 116 krajach.

Przekonanie, że zabawa przyczynia się do lepszego codziennego życia, była punktem wyjścia dla opracowania kolekcji "Lustigt". Kolekcja zawiera produkty, które nie tylko sprawią dzieciom mnóstwo frajdy, ale i pomogą w ich rozwoju.

Wyjątkowa współpraca projektantów IKEA z najmłodszymi podczas powstawania kolekcji "Lustigt" pozwoliła wyciągnąć bezcenne wnioski, by nigdy nie narzucać dzieciom reguł gry, bo i tak będą bawić się po swojemu - mówi James Futcher, kierownik artystyczny serii "Lustigt".

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ