Meblościanka Raflo marki Rosanero. Fot. Rosanero

Meblościanka Raflo marki Rosanero. Fot. Rosanero

  • Autor: mg
  • 25 paź 2018 11:19 (aktualizacja: 29 paź 2018 09:25)

Rynek mebli modułowych - opinie producentów

Modułowość jest aktualnie jednym z najgorętszych trendów wyznaczających zarówno kierunki projektowania mebli, jak również podejście do urządzania wnętrz.

Katarzyna Bryze, Dział Rozwoju firmy Vox

Meble modułowe to rozwiązanie dla osób, które chcą samodzielnie stworzyć meble do swojego wnętrza i jednocześnie mieć możliwość zmiany konfiguracji ich ustawienia w dogodnym momencie. Wybierając poszczególne moduły, użytkownik ma wpływ na ostateczny rozmiar mebla, więc może go dopasować do metrażu, którym dysponuje.

Przykładem kolekcji modułowej jest system „Balance”. Jego wygląd i użyteczność zależą wyłącznie od wyobraźni domowników. Kolekcja składa się z kilku elementów, z których można tworzyć dowolne aranżacje – są wśród nich regały, komody, szafki RTV i większe zabudowy. Elementy kolekcji są zróżnicowane kolorystycznie i funkcjonalnie – do wyboru są małe, średnie i duże skrzynki, otwarte i zamknięte. Poszczególne elementy składa się bez użycia wkrętów czy śrub, wystarczy nałożyć wybrane skrzynki na półki. Okucia nie są potrzebne, ponieważ system utrzymuje się w miejscu dzięki małym matom antypoślizgowym. Samodzielnie zbudowane meble można personalizować, używając przybornika i organizerów, które pomogą zachować porządek i ułatwią przechowywanie drobiazgów.

Karina Wilkołek, prezes zarządu firmy Anders Meble

Współczesne meblościanki to wyjątkowo funkcjonalne meble, które – poza rolą użytkową – mogą stanowić ciekawą ozdobę wnętrza. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo praktyczne, ale także robiące wrażenie – odpowiedni dobór poszczególnych elementów sprawia, że meblościanka z jednej strony pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, z drugiej zaś przyciąga wzrok domowników i odwiedzających gości. Szczególnie sprawdzi się ona w przypadku pokoi o niewielkim metrażu, gdzie każda wolna przestrzeń musi być odpowiednio zagospodarowana. W takiej sytuacji warto postawić na meblościanki podwieszane, które nie zajmują dużo miejsca, a dzięki licznym półkom, szufladom i szafkom dają możliwość przechowywania dużej ilości przedmiotów w jednym miejscu. Niewątpliwym atutem meblościanek jest też ich modułowość – finezyjne, geometryczne kształty i różnorodne kolory, dowolnie ze sobą zestawiane, stwarzają ogromne możliwości kreatywnego aranżowania przestrzeni.
W zależności od modelu, na jaki się zdecydujemy, możemy wybierać spośród kilku, a nawet kilkunastu elementów różniących się od siebie kształtem, wymiarem oraz sposobem otwierania (otwieranie boczne, od góry lub od dołu, zawiasy, system push-click). Poza klasycznymi, zamykanymi szafkami, możemy postawić na praktyczne szuflady, otwarte półki z przegrodami lub bez, a nawet pokaźne panele ozdobne. Zestawiając je ze sobą w dowolny sposób, jesteśmy w stanie stworzyć jedyny w swoim rodzaju mebel. Potencjał kreacyjny dodatkowo zwiększa fakt, że do wyboru mamy bogatą gamę dostępnych kolorów i materiałów, z jakich wykonane zostaną poszczególne elementy (płyta laminowana, płyta lakierowana MDF, okleina czy fornir), oraz rodzajów wykończenia – matowe bądź na wysoki połysk.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ