Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 20 lip 2016 09:04 (aktualizacja: 20 lip 2016 09:49)

Rząd planuje wspierać przemysł meblarski

Przemysł meblarski i firmy specjalizujące się w druku 3D będą priorytetowymi obszarami gospodarki, na które zostaną przeznaczone finanse publiczne. Zdaniem wicepremiera Jarosława Gowina, rząd ma wspierać aktywności zmierzające do zwiększenia innowacyjności polskiej gospodarki, a za taką uznał m.in. produkcję mebli.

Podczas konferencji, która odbyła się w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Olsztynie, Jarosław Gowin podkreślał rolę innowacyjności i badań dla rozwoju nowoczesnej gospodarki. To ważny element tzw. Planu Morawieckiego. W Ministerstwie Rozwoju obecnie trwają prace nad mapą potencjału gospodarczego. Wskaże ona obszary i projekty szczególnie warte wsparcia finansowego. Wicepremier przypominał również o roli Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które jest instytucją mającą na celu wspieranie rozwoju nowoczesnych technologii.

Nieprzypadkowo podczas konferencji w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wicepremier Gowin wspomniał o ważnej gospodarczo roli przemysłu meblarskiego. Wszak jest to jedna z wiodących branż na terenie Warmii i Mazur.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna to obszar 1057,4 ha gruntów przeznaczonych pod inwestycje gospodarcze, podzielonych na 30 podstref. Na jej terenie zrealizowanych zostało wiele inwestycji meblarskich, m.in. takich firm, jak  DFM, Grupa Meblowa Szynaka, Fabryka Mebli Taranko, IKEA Indsutry Poland, Mazur Look International, Nova Mazur Design, Telmex, Vivenge, Wójcik Fabryka Mebli, Żuławska Fabryka Mebli.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ