Sala koncertowa główna. Fot. Nowy Styl

Sala koncertowa główna. Fot. Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 02 paź 2014 07:00

Sala koncertowa z fotelami Nowego Stylu

Polski producent krzeseł i foteli wyposażył salę koncertową w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Obiekt otwarto uroczyście 1 października 2014.

Firma Nowy Styl chętnie uczestniczy w projektach związanych z kulturą i sportem. Ma w swoim portfolio wiele obiektów, w których stanęły meble sygnowane tą marką. W projekcie NOSPR współpracowała między innymi ze znanym architektem Tomasz M. Koniorem oraz najważniejszymi światowymi specjalistami w dziedzinie akustyki (jak Yasuhisa Toyota ze studia Nagata Acoustics).

Nowy Styl wyposażył w fotele Salę Koncertową – główną oraz Salę Kameralną.
Fotele, które są jednym z podstawowych elementów aranżacji sali, odpowiadają za dużą część sukcesu dźwiękowego takich przestrzeni. Wykorzystany w Sali Koncertowej - głównej, fotel o melodyjnej nazwie "Polyphony" to produkt zaprojektowany specjalnie do tego obiektu. Sygnowany nazwiskiem utytułowanego architekta Tomasza M. Koniora, był współtworzony przez specjalistów z marki Forum Seating, jednej z 6. marek Grupy Nowy Styl.

Drewniane elementy krzesła zostały wykonane ze sklejki brzozowej pokrytej naturalną okleiną – trudno dostępną czeczotą brzozową, w klasycznym kolorze skrzypiec Stradivarius. Warto zaznaczyć, że w tym samym kolorze zaaranżowane zostały balustrady w obiekcie, a także drewniane elementy wyprodukowanych przez Grupę Nowy Styl i dostosowanych przez Konior Studio foteli "Pablo", przeznaczonych do Sali Kameralnej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ