Fot. Salone del Mobile, Milano

Fot. Salone del Mobile, Milano

  • Autor: bm
  • 22 kwi 2018 18:09 (aktualizacja: 29 kwi 2018 17:01)

Salone del Mobile 2018 w Mediolanie - powiew luksusu w meblarstwie

Jakie są najnowsze tendencje w projektowaniu, według targów „Salone del Mobile 2018”? Jeśli ktoś spodziewa się jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, na pewno się zdziwi. Nie ma bowiem jednego odpowiedniego podejścia. Trendem jest różnorodność.

CZYTAJ TEŻ: EuroCuccina 2018 czyli nowy pomysł na kuchnię

Ważne są konteksty kulturowe i geograficzne, projektanci poszukują czystości formy, powracają do klasyki, snują fantazje… Jednocześnie tracą znaczenie próby „unarodowienia” designu, nazwania go włoskim, skandynawskim czy niemieckim. Projektanci z różnych krajów tworzą bowiem dla marek z całego świata, więc ich wizje wnętrz i przedmiotów przenikają się i mieszają. Bez względu na to zróżnicowanie współczesnego designu, poszczególne tendencje wciąż mają swoje cechy wspólne, do których należy dążenie do tworzenia domowego klimatu, ciepła i nastroju. Meble, lampy i inne przedmioty dostosowują się do tego nastroju. Naturalne drewno, piękne tkaniny, szlachetne wykończenia… projektanci i producenci dążą do swoistego pojęcia luksusu, absolutnego komfortu i funkcjonalności, niezależnej od estetycznej oprawy.

Przyjrzymy się temu nastrojowi i tworzącym go przedmiotom na załączonych zdjęciach z tegorocznej edycji „Salone del Mobile”...

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ