Fot. Salony Agata

Fot. Salony Agata

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 02 paź 2019 20:07

Salony Agata z nowym projektem: kuchnia i trend zero waste

Salony Agata w nowej akcji skierowanej do konsumentów chcą edukować i inspirować do pozytywnych zmian w życiu. Nowemu projektowi marki „Salony Agata od kuchni” przyświeca idea "zero waste".

Trend „Zero Waste” od dłuższego czasu spotyka się ze sporym zainteresowaniem – głównie dzięki zwróceniu się społeczeństwa w kierunku idei minimalizmu, a także myśleniu o ekologii czy etyce. Zgodnie z tak przyjętym stylem życia, nawet małe kroki wprowadzane przez nas w zaciszu własnego domu mogą prowadzić do dużych zmian.

Koncepcja „Zero Waste” to nie tylko mniej wyrzuconych artykułów spożywczych, to także brak marnowania przestrzeni.  Z tą myślą marka Salony Agata nawiązała współpracę z Jagną Niedzielską, szefem kuchni i doradcą kulinarnym, która opracowała przepisy w duchu „Zero Waste” inspirowane stylami aranżacyjnymi kuchni.

- Zero waste”, czyli minimalizowanie strat – dla mnie to styl życia, zgodnie z którym staram się generować jak najmniej odpadów, tym samym nie zanieczyszczając środowiska. W swojej kuchni ciągle szukam rozwiązań, które pozytywnie wpływają na środowisko, nasz portfel i dobry smak, i staram się dzielić tą wiedzą - mówi Jagna Niedzielska, szef kuchni i doradca kulinarny.

Jak wskazują badania FAO, Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, na całym świecie do śmietnika trafia 1,3 miliarda ton żywności. Tyle wystarczyłoby, żeby nakarmić 3 miliardy ludzi. Każdy z nas codziennie przyczynia się do produkcji tych odpadów, dlatego warto zwrócić uwagę na to, ile resztek trafia każdego dnia do śmietnika we własnym gospodarstwie domowym, a następnie podjąć działania mające na celu zminimalizowanie tej liczby.

Podczas eventu inaugurującego projekt „Salony Agata od kuchni” uczestnicy spotkania mieli możliwość wspólnego gotowania zrównoważonych posiłków i dyskusji na temat sposobów na niemarnowanie żywności i przestrzeni w codziennym życiu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ