Kolekcja Possi Light firmy Black Red White. Fot. Black Red White

Kolekcja Possi Light firmy Black Red White. Fot. Black Red White

  • Autor: mg
  • 09 kwi 2017 12:56 (aktualizacja: 10 kwi 2017 08:15)

Salony Black Red White najlepszą siecią meblarską w Polsce

W 2016 roku w Polsce 38,69 proc. meblowych zakupów zostało dokonanych w znanych sieciach meblarskich. Wśród nich na pierwszym miejscu plasują się sklepy Black Red White. 12,03 proc. wydatków przeznaczanych na meble przez mieszkańców naszego kraju w ubiegłym roku trafiło właśnie do BRW – to główne wnioski z badania Kantar TNS.

Według badania Kantar TNS, przeprowadzonego na grupie 4 tys. osób, w której jedna czwarta dokonała podczas ostatnich 12 miesięcy zakupu mebli, Polacy, wybierając meble, najczęściej kierują się do salonów znanych marek. Aż 38,69 proc, czyli ponad 1/3 meblowych zakupów, dokonano w znanych sieciach meblarskich.

Największą popularnością cieszyły się produkty marki Black Red White – 12,03 proc. wydatków przeznaczonych na meble. Tuż za nimi uplasowała się marka IKEA z wynikiem 11,84 proc. udziałów rynkowych oraz Agata Meble – 9,52 proc. Wśród zestawienia znalazły się również salony Bodzio, gdzie zostało dokonanych 5,3% zakupów. Pomimo niesłabnącej wciąż popularności lokalnych warsztatów stolarskich, w których Polacy cały czas zostawiają 21,36 proc. pieniędzy przeznaczanych na meble, najwięcej zakupów mebli dokonywanych jest w salonach sygnowanych marką znanej sieci.

Cieszymy się, że to właśnie w sklepach Black Red White spośród wszystkich sieci meblarskich Polacy
najchętniej kupują meble. Staramy się, aby produkty, które oferujemy, były zróżnicowane i dobrze łączyły ze sobą funkcjonalność, wygodę i oryginalny styl. Mocny akcent stawiamy również na aranżację i ekspozycję mebli, która ma na celu dostarczać gotowych pomysłów i rozwiązań na urządzenie mieszkania. Zapewniamy klientom bogaty asortyment, niezawodną logistykę, pakiety usług dodatkowych i rozbudowane kanały sprzedaży, aby dostosować się do zmieniającego rynku i potrzeb naszych odbiorców – mówi Hubert Olczak z Black Red White.

W badaniu zostały wzięte pod uwagę wszystkie kanały zakupu mebli, a więc zarówno sieciowe,
jaki niesieciowe salony meblowe, sklepy internetowe i stacjonarne, zakupy u lokalnych producentów
i dystrybutorów mebli, ale także zakupy w sklepach wielobranżowych, które w swojej ofercie mają
również meble.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Black Red White pod koniec lutego 2017 roku (24-27
lutego) przez Kantar TNS. Miało ono na celu identyfikację struktury rynku meblowego w 2016 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ