Od lewej: Reiner Schulz i Roland Auer – nowy prezes Schattdecor AG. Fot. Schattdecor

Od lewej: Reiner Schulz i Roland Auer – nowy prezes Schattdecor AG. Fot. Schattdecor

  • Autor: mg
  • 07 cze 2017 08:49 (aktualizacja: 08 cze 2017 12:13)

Schattdecor ma nowego prezesa

22 maja 2017 roku Reiner Schulz po 32 latach pracy w Schattdecor AG i po 10 latach  sprawowania funkcji prezesa całej Grupy przekazał kierownictwo w ręce Rolanda Auera. Reiner Schulz nie rozstaje się jednak z firmą w pełni – będzie członkiem Rady Nadzorczej, zastępując w tej roli Waltera Schatta.

Swoją karierę Roland Auer rozpoczynał w Polsce, gdzie pojawił się na początku lat 90., zdobywając przy tym nie tylko wiedzę branżową, ale przede wszystkim doświadczenie w pracy z klientami i w zarządzaniu ludźmi. W swoim przemówieniu mocno zaakcentował swój ponad 20-letni związek z firmą oraz rolę polskiego zakładu w jego zawodowym  rozwoju.

Szczególne wrażenie na ponad 300 zebranych gościach wywarł mentor rodziny Schatt - prof. Albert Ziegler, który podkreślał organiczny rozwój  firmy Schattdecor - przedsiębiorstwa z korzeniami, którego szefowie wywodzą się z firmy, znają jej filozofię i nią żyją oraz fakt, iż najistotniejszą wartością pozostaje w niej jakość relacji międzyludzkich, a nie tylko produktu. Schattdecor myśli globalnie, ale działa lokalnie, uwzględniając potrzeby innych rynków  i kultur.

Ostatnim mówcą był Walter Schatt, który podkreślił, że zawsze pragnął pociągać za sobą ludzi  kreatywnych, także z innych kultur, i czerpać z ich doświadczeń.

Roland Auer

Roland Auer od  maja 2017 roku pełni funkcję prezesa Grupy Schattdecor. Urodził się w 1968 roku. Pochodzi z Bawarii, gdzie ukończył szkołę średnią i studia ekonomiczne. Uzupełnieniem tych studiów była edukacja w Stanach Zjednoczonych i Szkocji. Od 1993 roku kariera zawodowa Rolanda Auera związana jest z Grupą Schattdecor, której główna siedziba mieści się w Thansau, w Górnej Bawarii. Praktyka na różnych stanowiskach w Niemczech oraz we włoskiej siedzibie firmy umożliwiła mu zdobycie wiedzy technicznej na temat produkcji i rozwoju wzornictwa w branży papierów dekoracyjnych. W lipcu 1999 roku Roland Auer został oddelegowany przez Schattdecor AG na stanowisko dyrektora ds. sprzedaży i marketingu w Polsce. Jako członek zarządu i prezes obu polskich zakładów, w Tarnowie Podgórnym i w Głuchołazach, przyczynił się do dynamicznego rozwoju firmy. Od stycznia 2011 roku pełni funkcję członka zarządu ds. sprzedaży i marketingu całej Grupy Schattdecor. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Interesuje się sportem (golfem, piłką nożną, narciarstwem), chętnie podróżuje i spędza czas na łonie natury.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ