Showroom firmy Hettich. Fot. Hettich

Showroom firmy Hettich. Fot. Hettich

  • Autor: Beata Michalik
  • 24 wrz 2015 12:48 (aktualizacja: 28 wrz 2015 13:11)

Showroom z akcesoriami - nowy trend na rynku

Tutaj klienci mogą zobaczyć z bliska akcesoria czy komponenty do produkcji mebli, sprawdzić, jak funkcjonują i wyglądają w praktyce, wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu albo po prostu porozmawiać ze specjalistą i wysłuchać fachowej porady.

W ciagu ostatnich kilku lat na polskim rynku powstało wiele placówek określanych mianem showroomu. Przez producentów są one traktowane jako jedno z podstawowych narzędzi sprzedaży, bez którego trudno mówić o prawdziwym kontakcie z klientem – zarówno stolarzem czy producentem mebli, jak i klientem docelowym, który również jest tutaj mile widzianym gościem.

Akcesoria w inteligentnym wnętrzu

Otwarty w tym roku showroom firmy Hettich Polska mieści się w Lusowie pod Poznaniem, w dogodnej lokalizacji niedaleko autostrady A2 i obwodnicy S11. Na powierzchni 200 m2 powstała koncepcja inteligentnego wnętrza, w którym prezentowane są najnowsze osiągnięcia w zakresie niemieckiej techniki meblowej. Specjalne strefy pozwalają wyeksponować systemy szuflad i pokazać, jak mogą one funkcjonowac na co dzień. Klienci zobaczą tu między innymi wkomponowane w nowoczesne meble kuchenne szuflady Arcitech czy Innotech, wypróbują też najnowsze prowadnice, a w innych strefach mieszkalnych – między innymi systemy szaf przesuwnych. Zdajemy sobie sprawę, że największym atutem produktów Hettich jest design, który trzeba zobaczyć, jakość, którą trzeba poczuć i funkcjonalność, którą trzeba przetestować. W tym miejscu, w naszym nowym showroomie jest to możliwe. Ma on być źródłem inspiracji i nowych pomysłów, które są podstawą sukcesu na rynku meblowym - powiedziała Beata Lasota, dyrektor zarządzający Hettich Polska.

Platforma kontaktów i edukacji

Showroomy producentów akcesoriów meblowych to również miejsce spotkań z ekspertami i szkoleń dla sprzedawców. W showroomie Sas – w lipcu tego roku odbyło się na przykład spotkanie szkoleniowe z firmą Blum, podczas którego przedstawiono między innymi zagadnienia związane z organizacją przestrzeni kuchni. Showroom SAS został zlokalizowany w Komornikach k. Poznania. Taki a nie inny wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Centrum meblowe w Komornikach to kilkanaście salonów najbardziej renomowanych producentów mebli w Polsce, położone niedaleko autostrady A2 i komfortowego dojazdu z Poznania. Autorem aranżacji wnętrz jest poznańska pracownia Ostrowscy Design. Na powierzchni około 250 m2 prezentowane są tu meble wykonane z komponentów i akcesoriów dostępnych w hurtowniach SAS. Decyzja o uruchomieniu showroomu została podjęta po rozmowach z najważniejszymi dostawcami firmy, w tym: Rehau, Blum, Egger, Zobal i Kronospan. Firma współpracuje z dostawcami nie tylko komponentów meblowych, ale także sprzętu AGD, więc meble kuchenne są kompletnie wyposażone w piekarniki, lodówki i inne sprzęty do zabudowy.  

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • tomek_tomasz, 2015-09-25 08:16:00
    kilka lat temu jedna z firm z Białegostoku opracowała tzw wirtualny pokój w którym można było za pomocą projekcji 3D klientowi prezentować wybraną aranżację i wystrój wnętrza (konkretnego nawet o wymiarach takich jak pomieszczenie klienta) ciekawe co się dalej stało z tym pomysłem