Pierwszy salon sieci Agata powstał we Wrocławiu przy Al. Karkonoskiej. Fot. Agata

Pierwszy salon sieci Agata powstał we Wrocławiu przy Al. Karkonoskiej. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 18 maj 2018 14:33 (aktualizacja: 21 maj 2018 14:46)

Sieć Agata wybuduje kolejny salon we Wrocławiu

Do końca 2020 roku we Wrocławiu powstanie drugi salon sieci Agata. W kwietniu br. katowicka spółka wygrała przetarg na działkę u zbiegu ulic Paprotnej i Żmigrodzkiej.

Projekt wybudowania drugiego punktu handlowego marki Agata we Wrocławiu związany jest z dynamicznym rozwojem miasta. Istniejący obiekt nie zaspakajał w pełni potrzeb klientów, a jego rozbudowa była niemożliwa. Katowicka spółka zapłaciła za działkę o powierzchni 5,3 ha, znajdującą się u zbiegu ulic Paprotnej i Żmigrodzkiej, 12 mln zł. Powstanie tam salon meblowy i artykułów wyposażenia wnętrz o powierzchni ok. 20 tys. m2. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2020 roku.

Historia marki Agata sięga roku 1952, kiedy to powstało państwowe przedsiębiorstwo produkcyjne pod nazwą "Bytomskie Fabryki Mebli". Przez kolejne 60 lat przeszło ono szereg transformacji, by stać się prywatną spółką akcyjną z wyłącznie polskim kapitałem.

Agata to obecnie 24 salony wielkopowierzchniowe z szeroką ofertą mebli i dodatków do aranżacji wnętrz. W jej ofercie znajdują się artykuły ponad 250 producentów z Polski i zagranicy. Salony marki Agata zlokalizowane są w: Katowicach, Gliwicach, Białymstoku, Bielsku-Białej, Rybniku, Rzeszowie, Warszawie (Okęcie, Targówek), Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Opolu, Kaliszu, Płocku, Gdańsku, Krakowie, Słupsku, Wałbrzychu, Lublinie, Częstochowie, Stalowej Woli, Nowym Sączu oraz Rumi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ