Salon sieci Agata na Targówku. Fot. Agata

Salon sieci Agata na Targówku. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 17 lis 2016 08:44 (aktualizacja: 18 lis 2016 09:06)

Sieć salonów Agata działa na rzecz ekologii

Sieć salonów Agata wprowadza przyjazne środowisku rozwiązania w przestrzeni wokół nowego sklepu na Targówku. W tym celu nawiązała współpracę ze stowarzyszeniem Zielone Mazowsze. Celem współpracy sieci salonów Agata i stowarzyszenia Zielone Mazowsze jest poprawa mikroklimatu i jakości powietrza.

W ramach zagospodarowania terenu przed salonem sieci Agata na Targówku pojawi się wiele stref zieleni. Już teraz posadzono ponad 80 drzew i kilkadziesiąt krzewów. Ciekawym rozwiązaniem są również miejsca parkingowe. Stworzono 108 miejsc postojowych o powierzchni trawiastej, a nad częścią z nich przygotowano pergole, które będą porośnięte zielonymi pnączami. Oprócz walorów ekologicznych, stworzy to naturalną ochronę przed słońcem w miesiącach letnich.

Ponad 2.000 m2 elewacji salonu oraz znajdujący się w pobliżu zbiornik wody przeciwpożarowej będą porośnięte przez bluszcz. Zieleń pomoże poszerzyć przestrzeń życiową dla zwierząt, dlatego na jednej ze ścian sklepu oraz na zbiorniku wody przeciwpożarowej zostały umieszczone budki lęgowe dla ptaków, a przy samym salonie trzy poidełka. W pobliżu zbiornika ustawione są również ławki, które będą osłonięte pergolami z zielenią.

Istotnym elementem wspierającym ekologię są także specjalnie stworzone miejsca do parkowania dla rowerzystów oraz stanowisko do naprawy rowerów. Łączny koszt tych inwestycji wyniesie ponad milion złotych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ