Stadion Quatar Foundation, na którym będą organizowane w 2022 roku Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Fot. Materiały prasowe

Stadion Quatar Foundation, na którym będą organizowane w 2022 roku Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Fot. Materiały prasowe

  • Autor: mg
  • 04 kwi 2018 10:54 (aktualizacja: 05 kwi 2018 10:38)

Siedziska Grupy Nowy Styl "pojadą" na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Organizator Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze zdecydował, że krzesła marki Forum Seating, należącej do Grupy Nowy Styl, znajdą się na trzech kolejnych stadionach budowanych z myślą o tej imprezie.

Kolejne stadiony, na których znajdą się siedziska Grupy Nowy Styl, to: Ras Abu Aboud (40 tys. miejsc), Lusail (80 tys. miejsc) i Qatar Foundation (40 tys.). Krzesła zostaną wyprodukowane przez katarskiego partnera Grupy Nowy Styl - firmę Coastal Qatar.

Współpraca Grupy Nowy Styl z firmą z Kataru rozpoczęła się rok temu. Firma udzieliła katarskiemu producentowi licencji na produkcję krzeseł stadionowych "Abacus" i przekazała technologiczne know-how, wspierając budowę nowoczesnej fabryki i uruchomienie produkcji na Bliskim Wschodzie. Coastal Qatar został wybrany przez organizatorów mistrzostw z Supreme Comitee jako wykonawca 140 tys. siedzeń na 3 z 7 stadionów budowanych na Mundial 2022.

Na stadionach Ras Abu Aboud, Lusail i Qatar Foundation znajdą się również modele na licencji marki Forum Seating: "Abacus" i "Omega", a także produkowane w Polsce siedziska premium – "Oscar VIP", "Abacus Gold" i "Silver".

Trzy kolejne stadiony z naszymi rozwiązaniami to wielki sukces handlowy, ale też potwierdzenie skuteczności współpracy z zespołem Coastal Qatar. Transfer technologii przy wdrożeniu produkcji oraz bieżące wsparcie dla fabryki zapewniło realizację projektu na światowym poziomie – siedziska produkowane w Katarze spełniają najwyższe standardy jakościowe. Równolegle realizujemy dostawy z fabryk w Polsce, dzięki czemu dotrzymujemy wszystkich terminów inwestycji – mówi Jakub Rachfalik, dyrektor zarządzający marką Forum Seating. To sytuacja nieoczywista, biorąc pod uwagę różnice językowe oraz kulturowe w międzynarodowym zespole. Dziś, po roku współpracy,  mogę powiedzieć, że rozumiemy się doskonale i z radością przystępujemy do kolejnych wspólnych przedsięwzięć.

Fakt, że zostaliśmy wybrani do realizacji projektów wyposażenia na 6 z 7 nowych stadionów budowanych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze w 2022 roku jest dla nas bezprecedensowym osiągnięciem i potwierdzeniem zaufania do naszego najnowocześniejszego zakładu produkcji krzeseł w Katarze - mówi Nishad Azeem PMP, prezes Coastal Qatar. Wsparcie Jakuba i jego zespołu było kluczowe w zdobyciu kompetencji umożliwiających nam realizację tego złożonego projektu. Wierzymy, że źródłem naszej dobrej i przejrzystej współpracy jest wspólna koncentracja na najwyższej jakości i obsłudze klienta.

Na trybunach nowych stadionów, oprócz rozkładanego modelu "Abacus", znajdą się też kubełkowe siedziska "Omega" (te same, na których kibicowali goście mundialu w RPA).

Te ostatnie zostaną zamontowane bezpośrednio do metalowej konstrukcji, która będzie częścią górnych trybun stadionów Lusail, Qatar Foundation i Ras Abu Aboud. Trybuny te po zakończeniu mistrzostw mają być zdemontowane i, w całości lub w modułach, tworzyć obiekty dla wydarzeń sportowych w innych lokalizacjach. W ten sposób katarski Supreme Comitee planuje przyczynić się do rozwoju całego kraju, a także wesprzeć rozwój sportu w krajach afrykańskich.

Cieszymy się, że nasze rozwiązania wpisują się w tak śmiałe projekty na rzecz zrównoważonego rozwoju i że nasze krzesła ze stadionów w Katarze mają szansę służyć jeszcze dłużej i większemu gronu kibiców w krajach rozwijających się – podkreśla Adam Krzanowski, Prezes Grupy Nowy Styl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ