Stoisko Sits na targach IMM 2016 w Kolonii.

Stoisko Sits na targach IMM 2016 w Kolonii.

  • Autor: bm
  • 15 marz 2016 06:17 (aktualizacja: 17 marz 2016 08:38)

Sits buduje fabrykę w Grudziądzu

Producent mebli tapicerowanych z Brodnicy – firma Sits – planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego, który powstanie na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w podstrefie Grudziądz. Przedsięwzięcie będzie kosztować blisko 60 mln zł, a w nowym zakładzie znajdzie pracę co najmniej 520 osób.

Jak informuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, projekt inwestycyjny realizowany będzie na obszarze ok. 13 ha w Podstrefie w Grudziądzu zakłada budowę nowego zakładu produkcji mebli tapicerowanych. Wybudowana zostanie i wyposażona w niezbędne linie technologiczne, maszyny i urządzenia, nowa hala, w której produkowane będą meble tapicerowane. Spółka planuje również postawienie nowoczesnego magazynu wysokiego składowania, który zabezpieczy potrzeby magazynowe zakładu. Przedsięwzięcie będzie kosztować blisko 60 mln zł, a po jego zakończeniu w zakładzie znajdzie pracę, co najmniej 520 osób. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 grudnia 2022 r.

Sits to firma ze szwedzkim kapitałem założona w 1993 roku w Brodnicy. Obecnie zatrudnia 1,5 tys. pracowników, a jej roczny obrót to ok. pół miliarda złotych. W zakładzie powstaje rocznie około 700 tys. sof i foteli, a wkrótce produkcja ma wzrosnąć do prawie miliona sztuk mebli. Meble marki Sits są sprzedawane w 18 krajach, ważnym kontrahentem producenta jest szwedzka sieć handlowa IKEA.

Budowa powinna ruszyć w połowie 2016 roku, uruchomienie fabryki jest planowane na kwiecień przyszłego roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ