Sofa Selma firmy Sits. Fot. Sits

Sofa Selma firmy Sits. Fot. Sits

  • Autor: mg
  • 18 lip 2017 12:57 (aktualizacja: 19 lip 2017 11:04)

Sits otrzymał kredyt na budowę nowej fabryki

Europejski Bank Inwestycyjny udzielił firmie Sits kredytu w wysokości 67 mln zł. Zostanie on przeznaczony na budowę nowego zakładu produkcyjnego, który powstanie na terenie grudziądzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycja przyczyni się między innymi do powstania kilkuset nowych miejsc pracy.

Fabryka finansowana z kredytu Europejskiego Banku Inwestycyjnego będzie zajmowała się produkcją mebli tapicerowanych. Powstanie ona na terenie grudziądzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. O przyznaniu pożyczki zadecydowało między innymi planowane powstanie kilkuset nowych miejsc pracy oraz sprzedaż aż 95 proc. produkcji na rynkach eksportowych.  Nie bez znaczenia był też fakt, że firma Sits opracowała program „Green by Sits”, który obejmuje takie inicjatywy, jak recykling 100 proc. wygenerowanych odpadów, zakup ekologicznych materiałów czy korzystanie z energooszczędnych rozwiązań.

Według EBI, inwestycja znacząco przyczyni się do wzrostu zatrudnienia w regionie, w którym średnia stopa bezrobocia jest wyższa od średniej stopy krajowej. Pierwsi pracownicy produkcyjni zostaną zatrudnieni jesienią 2017 roku, a do 2019 roku powstanie kilkaset nowych miejsc pracy. 

Kredyt przyznany przez EBI jest objęty gwarancją Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych, będącego jednym z filarów opracowanego przez Komisję Europejską Planu inwestycyjnego dla Europy (zwanego Planem Junckera). 

Europejski Bank Inwestycyjny zapewnia środki finansowe na projekty, które przyczyniają się do osiągnięcia celów UE zarówno w UE, jak i poza jej granicami. Jego właścicielami są państwa członkowskie UE. Ma on na celu: zwiększać potencjał europejski w zakresie zatrudnienia i wzrostu gospodarczego, wspierać działania w dziedzinie klimatu oraz wspierać politykę unijną poza granicami Unii Europejskiej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ