IKEA Lublin

IKEA Lublin

  • Autor: bm
  • 24 sie 2017 12:23 (aktualizacja: 25 sie 2017 10:54)

Sklep IKEA w Lublinie już otwarty - zobacz jak wygląda!

Uroczyste otwarcie dziesiątego już z kolei sklepu sieci IKEA w Polsce przyciągnęło tysiące gości - mieszkańców Lublina i okolic, a także władze miasta i regionu. Sklep IKEA w Lublinie jest drugim pod względem wielkości sklepem firmy w Polsce. Na powierzchni 33,5 tys. m2 klienci znajdą bogaty asortyment artykułów wyposażenia domu.

IKEA oferuje blisko 10 tysięcy różnego rodzaju produktów. Wszystkie łączy zasada tzw. demokratycznego wzornictwa, czyli odpowiedniego połączenia dobrej formy, funkcji, jakości, zrównoważonego rozwoju i przystępnej ceny dla każdego.

Otwarcie sklepu, poprzedziło przepiłowanie drewnianego bala, co jest odpowiednikiem polskiej uroczystości przecięcia wstęgi. Na otwarciu sklepu obecni byli także przedstawiciele władz miasta, regionu oraz Grupy IKEA. "W IKEA uważamy, że dom jest najważniejszym miejscem na świecie. Każdy Polak i każda Polka zasługuje na to, żeby żyć dobrze, godnie, w pięknym funkcjonalnym otoczeniu, w sposób zrównoważony. Dlatego tak bardzo się cieszę, że otwieramy właśnie tutaj nasz kolejny sklep. Dziś na dobre rozpoczynamy w Lublinie swoją działalność. Nie tylko tą handlową, ale również dobrosąsiedzką – jako aktywny uczestnik życia miasta i społeczności. Bo działamy w sposób odpowiedzialny, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju; minimalizując nasz wpływ na środowisko, dbając o lokalną społeczność i inspirując naszych pracowników i klientów do zrównoważonego i zdrowego życia w domu" – powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, prezes zarządu IKEA Retail w Polsce.

Rekrutacja pracowników do lubelskiego sklepu trwała blisko rok. Chęć przystąpienia do pracy w IKEA zadeklarowało aż 5,5 tys. osób. Dziś załogę tworzy 240 pracowników, z których większość pochodzi z Lublina i okolic.

Podczas głównego otwarcia sklepu, nazwanego „Parapetówką”, klienci mieli okazję skorzystać m.in. z warsztatów upcyklingu oraz malowania na naczyniach IKEA. Najmłodsi goście mogli samodzielnie wykonać dla siebie stroje i zamienić się w prawdziwych wikingów (ta atrakcja będzie dostępna również w najbliższy weekend, 26-27 sierpnia) i puścić wodze fantazji w pracowni zabawek z kartonów IKEA.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ