Narożnik Veneto. Fot. Gala Collezione

Narożnik Veneto. Fot. Gala Collezione

  • Autor: bm
  • 12 sie 2019 12:52 (aktualizacja: 21 sie 2019 09:53)

Sofy na wysokich nóżkach - nowoczesne i efektowne

Meble wypoczynkowe na wysokich nóżkach zyskały popularność między innymi dzięki wrażeniu lekkości, jakie mogą stworzyć we wnętrzu. Ten trend, nawiązujący do stylu lat 50. i 60., to nowoczesne i efektowne rozwiązanie.

Rynek sof na wysokich nóżkach rozwija się bardzo dynamicznie.  Znajdziemy je w ofertach wielu producentów mebli, np. firmy Gala Collezione, która proponuje szeroki wybór materiałów, kształtów i kolorów nóżek. Wśród nich m.in. modne, smukłe nóżki chromowane, minimalistyczne propozycje w czarnym macie, czy też nogi platformowe. Różnorodność kształtów i sposobu wykończenia sprawia, że meble na wysokich nóżkach łatwo dopasować do każdego wnętrza, urządzonego w dowolnym stylu. Świetnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach skandynawskich, jak i tych zaaranżowanych w stylu minimalistycznym, klasycznym czy industrialnym.

Meble na wysokich nogach sprawdzą się doskonale także w niewielkich wnętrzach. Tego rodzaju rozwiązanie, odsłaniając podłogę, sprawia, że przestrzeń wygląda na dużo większą, niż w rzeczywistości. Poza tym takie nogi są bardzo praktyczne. W pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym nie blokują cyrkulacji powietrza. Ułatwiają utrzymanie czystości, dzięki nim bez trudu można usunąć nagromadzony pod meblem kurz. By aranżacja była harmonijna, przy tego rodzaju sofie czy fotelu ustawmy do kompletu stolik kawowy na podobnych delikatnych nóżkach z drewna lub z metalu. Wysokie nogi do niedawna były zarezerwowane dla mebli typowo wypoczynkowych. Jednak dziś na rynku możemy już znaleźć modele z dodatkowymi funkcjami, np. z wysuwanym, sterowanym elektrycznie siedziskiem (np. narożnik Merano marki Gala Collezione) czy propozycje z funkcją spania i pojemnikiem na pościel.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ