Kolekcja Custom. Fot. Vox

Kolekcja Custom. Fot. Vox

  • Autor: bm
  • 12 lis 2016 08:33 (aktualizacja: 14 lis 2016 12:31)

Sofy z dodatkową funkcją - modele polskie i zagraniczne

Funkcja spania, podręczny stolik na laptop, wygodne schowki, zintegrowane oświetlenie i systemy audio, ruchome zagłówki, podłokietniki i podnóżki... Współczesne meble tapicerowane są wielofunkcyjne i mają nie tylko zapewnić nam komfort, ale też zastąpić inne elementy wyposażenia wnętrza.

Zestaw wypoczynkowy nie musi służyć tylko do siedzenia, nawet funkcja spania i pojemnik na pościel to dziś za mało, aby zaspokoić oczekiwania wymagających klientów. Producenci szukają więc rozwiązań – czasem nietypowych – zwiększających funkcjonalność mebli tapicerowanych. Przykłady takich rozwiązań najbardziej widoczne są na targach polskich i zagranicznych - podczas których producenci chcą pokazać pełną gamę swoich możliwości. Ale w ofertach sprzedażowych również nie brakuje mebli, które proponują użytkownikom dodatkowe funkcje. 

Jedną z najbardziej poszukiwanych przez konsumentów rozważających zakup sofy czy narożnika opcją regulacji jest zmiana położenia i kąta nachylenia zagłówka. Element ten pozwala bowiem na odpoczynek tych części ciała, które są najbardziej zmęczone po długim dniu pracy za biurkiem czy przed komputerem. Z drugiej strony, możliwość szybkiego i nie wymagającego wysiłku złożenia zagłówka pozwala na podniesienie walorów estetycznych kanap, które wydają się wówczas lżejsze i bardziej subtelne. Coraz częściej Polacy poszukują też mebli dostosowujących się do sylwetki użytkownika, doskonale wyprofilowanych, pozwalających na bardziej efektywny odpoczynek np. podczas oglądania telewizji lub czytania. Służy temu funkcja relaksu czyli rozwiązania zapewniające możliwość rozłożenia różnych elementów mebla, takich jak siedzisko, wspomniany zagłówek, podnóżek czy podłokietnik.

Efektownym i funkcjonalnym uzupełnieniem mebla wypoczynkowego może być podręczny stolik (zastępujący standardowy stolik kawowy), półka z kryjącym się pod nią schowkiem, dodatkowa szuflada czy wmontowany system audio, który umożliwia włączenie ulubionej muzyki, bez wstawania z wygodnej kanapy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ