Zestaw wypoczynkowy Jacob. Fot. Etap Sofa

Zestaw wypoczynkowy Jacob. Fot. Etap Sofa

  • Autor: bm
  • 03 wrz 2018 09:11 (aktualizacja: 13 wrz 2018 10:36)

Sofy z funkcją spania - dlaczego lubią je polscy klienci?

Sofa z funkcją spania to najbardziej pożądany mebel na polskim rynku. Udoskonalona technologicznie, jest nie do zastąpienia. Wbrew pozorom nie tylko dla właścicieli małych mieszkań w blokach.

Sofy z dodatkowym legowiskiem wybierają równie chętnie mieszkańcy dużych domów jednorodzinnych. Wybór jest bardzo bogaty – zarówno pod względem technologicznym, jak i wzorniczym.

Meble wypoczynkowe z funkcją spania są obecnie najczęściej poszukiwaną kategorią mebli tapicerowanych, a co za tym idzie również tą najchętniej kupowaną. Wynika to z kilku czynników, jednak najważniejszym z nich jest po prostu ich wielofunkcyjność. Dodatkowa przestrzeń snu dla niespodziewanych gości czy miejsce do przechowywania, jakim jest pojemnik na pościel to atrybuty, którym ciężko się oprzeć – zwłaszcza gdy dysponujemy ograniczoną przestrzenią.” - mówi Izabela Lachowska, menedżer produktu w Black Red White.

„Meble bez funkcji wciąż stanowią śladową sprzedaż na rynku polskim. Klienci wolą dopłacić za możliwość zamontowania funkcji spania niż z niej zrezygnować.” - potwierdza Anna Mliczek z firmy Libro.

Czy jednak mebel wyposażony w funkcję spania gwarantuje również komfortowy wypoczynek w pozycji siedzącej? Czy łączenie tych dwóch funkcji nie powoduje ograniczenia walorów sofy w którejś z jej dwóch ról? Tutaj wiele zależy od tego, co producent „włoży do środka” kanapy, poza tym zdania na temat łączenia funkcji mogą być różne. „Łączenie rozwiązań technologicznych w meblach tapicerowanych zdaje się być rozwiązaniem połowicznym, aczkolwiek często wystarczającym (chociażby podwójne sprężynowanie, czyli łączenie sprężynowania falistego z bonellem kieszeniowym). Niestety podczas wyboru często pada pytanie czy sofa lub narożnik może zastąpić łóżko z materacem, który ma wszystko co dobre dla naszego snu? Indywidualne uwarunkowania klientów z reguły rozwiązują powyższe dylematy.” - zauważa Radosław Pasiuk, dyrektor sprzedaży w firmie Werxal.

O różnicy w wygodzie, a także w estetyce pomiędzy sofami z funkcją i tymi bez funkcji wspomina też Magdalena Kopińska-Król z firmy Gala Collezione: „Brak konieczności ukrycia mechanizmu we wnętrzu sofy czy narożnika sprawia, że można mu nadać nieco lżejszą linię, osadzić na smukłych, wysokich nóżkach i zagwarantować większą sprężystość i wygodę siedziska.”

Stąd – mimo ogromnej popularności funkcji spania - nie brakuje też chętnych na te meble wypoczynkowe, na których wyłącznie wygodnie usiądziemy. Zdaniem przedstawiciela firmy IMS Sofa „Producenci mają ogromne wyzwanie, żeby sprostać potrzebom klientów. Z jednej strony pożądane są funkcje spania, a z drugiej klient oczekuje lekkiej, nowoczesnej bryły mebla. Prostym rozwiązaniem na ukrycie funkcji spania jest system DL. Leżysko jest bardzo wygodne, gdyż na siedzisku i oparciu wykorzystane są pianki o tej samej gęstości i twardości. W funkcji spania typu QF na wysuwce znajdują się sprężyny, które dodatkowo podnoszą standard wypoczynku.”

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ - W NAJNOWSZYM WYDANIU MAGAZYNU MEBLE PLUS

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Julia, 2018-10-08 17:30:21
    Prosta odpowiedź na powyższe pytanie:) Polskie sofy z funkcją spania są najwygodniejsze i najbardziej atrakcyjne cenowo. Wiem, bo sama kupiłam już którąś z kolei taką sofę od polskiego producenta Adriana Furniture.