Fot. MTP

Fot. MTP

  • Autor: bm
  • 01 marz 2017 11:08 (aktualizacja: 01 marz 2017 11:23)

Sprzedawcy mebli z 50 krajów odwiedzą targi "Meble Polska 2017"

Hurtowi dystrybutorzy mebli z ponad 50 krajów przyjadą w marcu do Poznania, by wziąć udział w targach "Meble Polska 2017". W tegorocznej edycji pojawią się zupełnie nowi wystawcy, a wielu stałych uczestników postanowiło tym razem pokazać się na znacznie większej powierzchni ekspozycyjnej.

Swoją obecność na targach Meble Polska 2017, które odbędą się od 14 do 17 marca, zapowiedzieli przedstawiciele większości renomowanych grup zakupowych i sieci salonów meblowych ze wszystkich kontynentów. Poza dominującymi narodowościami zwiedzających, jak Niemcy, Brytyjczycy, Francuzi, Litwini, Czesi, Ukraińcy, Holendrzy czy Belgowie, wśród zarejestrowanych gości poznańskich kontraktacji meblowych są także wiodący przedstawiciele tak odległych rynków, jak Japonia, Chiny, Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Kazachstan. Tak liczna obecność zagranicznych handlowców na poznańskich targach jest wynikiem trwającej od kilku lat intensywnej kampanii promocyjnej i informacyjnej prowadzonej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie na rynkach kluczowych dla eksportu polskich mebli. W efekcie tych działań co trzeci z ponad 20.000 profesjonalistów zwiedzających co roku poznańskie targi meblowe pochodzi z zagranicy.

"Targi Meble Polska w ostatnich latach dokonały niewiarygodnego postępu. Dzisiaj mogą równać się z każdymi targami w Europie Zachodniej i stanowią prezentację polskiego przemysłu meblarskiego najwyższej klasy" – mówi Dieter Hilpert, właściciel niemieckiej Grupy Bega - największego importera mebli z Polski (roczna wartość obrotu grupy przekracza miliard złotych).

Do udziału w targach zgłosiło się tym razem wiele nowych firm, a spora część dotychczasowych wystawców zdecydowała się pokazać na targach jeszcze szerszy asortyment mebli niż dotychczas i zwiększyła w tym celu powierzchnię stoisk. Dla przykładu, firma Forte powiększyła rozmiar swojej ekspozycji aż trzykrotnie. Stoisko tego renomowanego producenta zajmie w Poznaniu w tym roku aż 900 mkw. Niemal dwukrotnie zwiększyły się także ekspozycje Fabryki Mebli Wójcik i Szynaka Meble. Po kilku latach przerwy do Poznania powraca Black Red White – stoisko BRW zajmie 1300 mkw i będzie największą ekspozycją na targach. Tradycyjnie wśród największych wystawców jest też Grupa IMS. Część ekspozycji prezentowana będzie w ramach zamkniętych przestrzeni (tzw. secret rooms) dostępnych dla kluczowych kupców, dysponujących największymi budżetami zakupowymi. Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertą 300 firm i marek meblowych.

Tak jak w roku ubiegłym targom Meble Polska 2017 towarzyszyć będą Targi Wnętrz Home Decor o podobnym, kontraktacyjnym profilu oraz wydarzenie dedykowane wzornictwu przemysłowemu arena DESIGN, podczas której odbywają się wykłady światowych gwiazd wzornictwa i projektowania. Tym razem gośćmi specjalnymi areny Design będą Nipa Doshi i Jonathan Levien – założyciele hindusko-szkockiego studia Doshi Levien. Magazyn Elle Decor uznał ich za najlepszych designerów 2015 roku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ