Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 05 gru 2016 10:57 (aktualizacja: 07 gru 2016 10:19)

Stare meble będą spalane w elektrowniach

Do uchwalonej w czerwcu br. ustawy o odnawialnych źródłach energii została wprowadzona poprawka. Jest ona związana między innymi z definicją tzw. drewna energetycznego, które teraz, oprócz węgla, może być spalane w polskich elektrowniach.  Dopuszcza ona możliwość spalania także starych mebli.

Zgodnie z polityką energetyczną obecnego rządu, głównym paliwem ma być węgiel. Może być on spalany razem z tzw. biomasą. Pod koniec maja, w porozumieniu z Lasami Państwowymi, rozszerzono definicję drewna, którym można palić - z "drewna niepełnowartościowego" na "drewno energetyczne", którym miała być biomasa nienadająca się do przetworzenia na cele przemysłowe czy budowlane. 

Obecnie Ministerstwo Środowiska w formie rozporządzenia przedstawiło definicję drewna energetycznego. Mogą być nim także wycofane z eksploatacji elementy wyposażenia wnętrz, w tym stare meble. Surowiec będzie mógł pochodzić zarówno z kraju, jak i zagranicy. Spalanie mebli "na własną rękę" jest karalne - zużyte przedmioty należy poddawać utylizacji. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ