Stół T7 (Klose), należący do systemu stołów Tafelrunde, wykonany jest z masywu i poddany olejowaniu. Fot. Klose

Stół T7 (Klose), należący do systemu stołów Tafelrunde, wykonany jest z masywu i poddany olejowaniu. Fot. Klose

  • Autor: bm
  • 06 lis 2017 18:45 (aktualizacja: 08 lis 2017 12:59)

Stoły rozkładane - coraz bardziej popularne na polskim rynku

Podstawowym gwarantem powodzenia danego modelu stołu na rynku jest w miarę prosty w obsłudze i estetyczny system rozkładania, który z niewielkiego stolika (czasem wręcz niskiego stolika kawowego) potrafi zrobić duży, rodzinny stół, przy którym wygodnie usiądzie nawet kilkanaście osób.

Duży, rozkładany stół do jadalni to obecnie jeden z najchętniej lansowanych mebli mieszkaniowych na rynku. To efekt trendu, zgodnie z którym wnętrze mieszkalne ma być przyjazne, rodzinne, zachęcające do wspólnego spędzania czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Im większa powierzchnia stołu po rozłożeniu, tym bardziej doceniają to klienci.

Podstawowym gwarantem powodzenia danego modelu na rynku jest w miarę prosty w obsłudze i estetyczny system rozkładania, który z niewielkiego stolika (czasem wręcz niskiego stolika kawowego) potrafi zrobić duży, rodzinny stół, przy którym wygodnie usiądzie nawet kilkanaście osób. Jeśli chodzi o same mechanizmy rozkładania, to wśród dostępnych na rynku produktów można znaleźć rozwiązania przeznaczone do stołów o różnej budowie – z oskrzynią lub cokołem – albo bez tych elementów, z oskrzynią otwartą albo zamkniętą, z blatem dzielonym lub nie, z blatem z drewna, szkła bądź plastyku. Zazwyczaj właśnie konstrukcja stołu i materiał, z jakiego został on wykonany, są głównymi wyznacznikami decydującymi o wyborze mechanizmów służących do jego rozłożenia. Najchętniej kupowane przez klientów są modele z jak najwygodniejszym i jak najszybszym mechanizmem rozkładania: ręcznym, półautomatycznym lub automatycznym. Rozkładanie stołu to jednak nie tylko odpowiedni mechanizm, ale też dobra konstrukcja, która zapewnia stabilność i bezpieczne użytkowanie mebla.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ