Przedświąteczne zajęcia dla dzieci w Apartamencie Przyszłości. Fot. Dobroteka

Przedświąteczne zajęcia dla dzieci w Apartamencie Przyszłości. Fot. Dobroteka

  • Autor: bm
  • 19 gru 2016 12:57 (aktualizacja: 19 gru 2016 13:09)

Świąteczne wydarzenia w Dobrotece

Jak co roku w Dobrotece w Dobrodzieniu nie zabrakło przedświątecznych akcentów - zorganizowano wiele atrakcji, w które zaangażowani byli zarówno dorośli, jak i młodzież. Poza promowaniem dobrego wzornictwa placówka dba o kultywowaniu tradycji i tworzenie świątecznego nastroju.

Początek grudnia zarezerwowany był na przygotowanie ozdób choinkowych i udekorowanie nimi zielonych choinek. A wszystko udało się dzięki zaangażowaniu opiekunów i dzieci
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrodzieniu, Publicznego Gimnazjum w Dobrodzieniu oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Gosławicach. Kreatywność młodych ludzi jest pozytywnie zaskakująca. W tym roku wiele dekoracji zostało wykonanych ze zużytych żarówek, szyszek i białego papieru. Choinka przystrojona przez gimnazjalistów wykonana jest w stylu „eko”, królują na niej spokojne kolory natury, uczniowie ze Szkoły Podstawowej postawili na różnorodność materiałową i kolorystyczną, pomysłowości nie brakuje też ozdobom wykonanym przez uczniów szkoły w Gosławicach.

6 grudnia w Apartamencie Przyszłości przedszkolaki z gosławickiego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego samodzielnie upiekły i udekorowały świąteczne pierniki. A że był
to dzień szczególny, dzieci odwiedził gość specjalny – Święty Mikołaj! Natomiast 8 grudnia uczniowie z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu własnoręcznie wykonali bożonarodzeniowe kartki.

Szczególnie świąteczny był weekend 10 - 11 grudnia. W sobotę dzieci z Miejskiego Domu Kultury w Dobrodzieniu, wspólnie z Panią Dyrektor Agnieszką Hurnik upiekły i udekorowały świąteczne pierniki. Do zabawy włączali się Klienci, którzy nie tylko poznawali tajniki tej świątecznej sztuki, ale mogli też degustować własnoręcznie wykonane ciasteczka. W tym dniu oprawę muzyczną zapewnili uczniowie klasy śpiewu Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie, śpiewając kolędy i pastorałki często w zaskakujących aranżacjach. Natomiast w niedzielę 11 grudnia, odbyły się w Dobrotece warsztaty artystyczne, podczas których uczestnicy poznali tajniki samodzielnego wykonywania stroików świątecznych z żywych gałązek.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ