Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 08 sie 2017 14:24 (aktualizacja: 09 sie 2017 15:49)

Swiss Krono partnerem programu kształcenia zawodowego

Firma Swiss Krono, czołowy producent materiałów drewnopochodnych, została partnerem projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”. W ten sposób chce wspierać edukację w zawodach, które są zbieżne z profilem jej działalności. To ważne zważywszy na fakt, że branże meblarska i drzewna borykają się z brakiem wykwalifikowanych pracowników.

Czytaj też: Ile polskie zakłady wyprodukowały tarcicy i płyt w czerwcu 2017 roku?

W siedzibie firmy Swiss Krono realizowany jest projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Liderem projektu jest Powiat Żarski, natomiast partnerem odpowiedzialnym za praktyki i staże Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej Oddział w Żarach. Program potrwa 6 lat i przeznaczono na niego ok. 24 mln zł. 

Swiss Krono jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych. Spółka powstała w 1994 roku w wyniku przejęcia przez holding Państwowych Zakładów Płyt Wiórowych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ