Sypialnia "San Marco" firmy FS Favorit Furniture . Fot.  FS Favorit Furniture.

Sypialnia "San Marco" firmy FS Favorit Furniture . Fot. FS Favorit Furniture.

  • Autor: th
  • 27 gru 2013 18:02

Sypialnia na sprzedaż

Najczęściej zakupem mebli sypialnianych zainteresowani są klienci, którzy w mieszkaniu lub domu mogą przeznaczyć jeden pokój na urządzenie miejsca relaksu i odpoczynku.

Zdaniem producentów mebli Polacy z roku na rok przykładają coraz większą wagę do urządzania sypialni. Obecny poziom popytu na meble sypialniane zdaje się iść w parze ze specjalistyczną ofertą. Istotną cechą charakteryzującą rynek mebli sypialnianych jest sezonowość zakupu tego typu produktów. Największą sprzedaż sypialni producenci odnotowują wiosną i jesienią. Zjawisko to wiąże się bezpośrednio z oddawaniem do użytku nowych domów i mieszkań.

 Zestawy mebli do sypialni

W skład zestawów sypialnianych, dostępnych w ofercie polskich producentów, oprócz łóżek wchodzą komody, szafki nocne, komody, toaletki, a także szafy 2- i 3-drzwiowe. W ofercie największego producenta mebli w Polsce, firmy Black Red White, meble przeznaczone wyłącznie do sypialni stanowią około 15% całej oferty przedsiębiorstwa. Sprzedaż mebli do sypialni w ciągu ostatnich lat oceniamy jako dobrą – komentuje sytuację na rynku Marcin Dziduch. – Jednak o wiele lepiej sprzedają się meble systemowe, które dają możliwość dowolnego aranżowania pokoju sypialnianego.

W przypadku Bydgoskich Fabryk Mebli udział mebli sypialnianych w całości produkcji firmy wynosi 12%. Wyniki sprzedaży z ostatnich lat wskazują, że rynek mebli sypialnianych jest w Polsce dość stabilny – mówi Przemysław Ptaszyński, kierownik działu marketingu firmy. Przed kilkoma miesiącami przedsiębiorstwo przeprowadziło gruntowne badanie rynku. Na pytanie jakiego rodzaju meble ankietowani mają zamiar kupić w najbliższym czasie, 19% respondentów wskazało na meble sypialniane. Z kolei u sprzedawców i właścicieli sklepów meblowych sypialnie plasują się na 4. miejscu pod względem wielkości obrotu – podsumowuje wyniki przedstawiciel firmy. Jedynym rodzajem produktów, które odnotowały większą sprzedaż były meble do salonu – dodaje.

W firmie Meble Wajnert zestawy sypialniane stanowią około 50% wszystkich sprzedawanych mebli skrzyniowych. Zdaniem Katarzyny Kucharskiej tendencja ta od kilku lat utrzymuje się na tym samym poziomie i w ciągu ostatniego roku nie uległa drastycznym zmianom. Rynek mebli sypialnianych wszedł w okres pewnej stagnacji – ocenia sytuację przedstawicielka firmy. – Jego rozwój nie jest już tak intensywny, jak jeszcze kilka lat temu. Coraz częściej miejsce mebli sypialnianych zajmują eleganckie meble tapicerowane z funkcją spania, które często zastępują klasyczne łoże.Wśród klientów przedsiębiorstwa nie brakuje jednak chętnych do zakupu szerokiego, miękkiego i niezwykle komfortowego łóżka, które wraz z meblami uzupełniającymi tworzy spójną i funkcjonalną całość.

W opinii Krzysztofa Brulińskiego, kierownika ds. sprzedaży krajowej firmy FS Favorit Furniture meble sypialniane stanowią obecnie ok. 20% produkcji przedsiębiorstwa, co na warunki Polski jest dobrym wynikiem. Jeszcze do niedawna sypialnie stanowiły bodaj najsłabiej sprzedający się zestaw meblowy – mówi przedstawiciel firmy. – W mieszkaniach, które przeważają w Polsce pod względem ilości wszystkich wnętrz mieszkalnych, nie ma wystarczająco dużo miejsca na meble sypialniane. W ostatnich latach sprzedaż mebli sypialnianych szczytnieńskiej fabryki poprawiła się. Zdaniem Krzysztofa Brulińskiego, wzrost sprzedaży ma związek z tym, że Polacy kupują mieszkania o coraz większym metrażu. Jest to możliwe, ponieważ wiele osób zaciąga kredyty, a przynajmniej część z nich od pewnego czasu zarabia więcej – dodaje.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ