Provence, Helvetia

Provence, Helvetia

  • Autor: bm
  • 03 marz 2017 13:37 (aktualizacja: 06 marz 2017 10:24)

Szafka w sypialni - samodzielny mebel czy element łóżka?

Niepozorna, ale funkcjonalna i potrzebna - szafka nocna jest nieodłącznym elementem większości dostępnych na rynku kolekcji do sypialni. Może być osobnym meblem, o wyrazistej formie i dowolnych rozmiarach, ale coraz częściej bywa integralną częścią łóżka.

Producenci stosują wiele różnych rozwiązań - szafka nocna może pełnić funkcję wyłącznie stolika albo też być meblem służącym również do przechowywania drobiazgów. Może być dopasowana kolorystycznie i stylistycznie do pozostałych elementów wyposażenia sypialni, albo też wyróżniać się na ich tle i niejako "dyktować" klimat pomieszczenia. Często stosowanym przez producentów rozwiązaniem jest również połączenie szafki z łóżkiem. Najczęściej ma ona wtedy postać półki z szufladkami, przymocowanej do wezgłowia łoża albo do panelu, który jest jego przedłużeniem. Które rozwiązanie jest praktyczniejsze i wygląda bardziej efektownie? To już zależy od upodobań użytkowników i od wielkości pomieszczenia sypialni. W przypadku mniejszych powierzchni, dobrze sprawdza się szafka zintegrowana z łóżkiem, zajmuje bowiem mniej miejsca. Szafki oddzielne z kolei umożliwiają dowolne ustawienie (niekoniecznie standardowo, przy wezgłowiu), dzięki temu, że są mobilne.

Szafka nocna może być prawdziwą ozdobą sypialni, niezależnie od formy i wielkości. Wystarczy spojrzeć na załączoną fotogalerię - np. "Wiktoria" (Mebin), posadowiona na finezyjnie wygiętych nóżkach i uzupełniona stylizowanym uchwytem podkreśla klimat retro. Szafka z kolekcji "Bossanova" (Paged) ma z kolei formę pojedynczej dużej szuflady o zaokrąglonym froncie. Ciekawym pomysłem jest szafka obrotowa (Temahome), asymetryczna (Home&You) czy minimalistyczna (Zalf).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ