• Autor: Redakcja
  • 27 gru 2013 18:01

Szansa dla Holzwerk

Firma Holzwerk z Pisza, jeden z krajowych dostawców IKEA i producent elementów łazienkowych, pod koniec grudnia ub.r. podpisała umowę dzierżawy z białostocką firmą Telmex.

Dziennik „Rzeczpospolita” poinformował, że może stać się to szansą na uratowanie miejsc pracy ok. 300 osób, czyli niemal całej kadry piskiego przedsiębiorstwa. Jak wynika z informacji prasowych, pod koniec listopada ub. r. wszyscy pracownicy firmy Holzwerk (ok. 340 osób) otrzymali wypowiedzenia. O zwolnieniach tych nie została wcześniej poinformowana załoga spółki ani Powiatowy Urząd Pracy w Piszu.

Pod koniec ub.r. przedstawiciele firmy Telmex i starosta piski podjęli rozmowy z PUP w Piszu na temat wsparcia finansowego dzierżawcy. Jak informuje Wioletta śląska-Zyśk, dyrektor urzędu, do końca grudnia 2009 r. do PUP nie wpłynęła dokumentacja, która określałaby potrzeby kadrowe i finansowe nowego inwestora. Wstępne rozmowy dotyczyły wsparcia przez PUP zatrudnienia zwolnionych z Holzwerku pracowników w ramach prac interwencyjnych (czasowe współfinansowanie wynagrodzeń) oraz możliwości dofinansowania zakupu wyposażenia stanowisk pracy, czyli parku maszynowego niezbędnego do utrzymania produkcji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ