Zajechał wóz z meblami...

Zajechał wóz z meblami...

  • Autor:
  • 03 sty 2014 12:50 (aktualizacja: 29 cze 2012 00:00)

Szynaka-Meble dla Domu Dziecka w Supraślu

Wydawnictwo Publikator oraz firma Szynaka Meble - jeden z liderów wśród producentów mebli w Polsce, przekazały meble dla Domu Dziecka w Supraślu. Oficjalne przekazanie nastąpiło 30 maja bieżącego roku, co pozwoliło połączyć akcję z nieco przyspieszonym prezentem z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Wychowankom placówki w Supraślu przekazano 13 biurek „Function” oraz meblościankę „Mirco 2”. Meble będą wykorzystywane w świetlicy Domu Dziecka. Ich łączna wartość to ok. 8 tys. złotych. Producent – Firma Szynaka-Meble z Lubawy – dostarczyła meble do ośrodka własnym transportem. Tego samego dnia montażyści z firmy zmontowali je i nastąpiło oficjalne przekazanie wychowankom.

Odpowiedź na zapotrzebowania

Meble rozstawiono w świetlicy jednej z grup placówki. Z nowych biurek dzieci najczęściej będą korzystać podczas odrabiania lekcji i wszelkich prac grupowych. Natomiast zastosowanie meblościanki będzie zdecydowanie rozrywkowe. Na jej półkach stanęły: telewizor, odtwarzacz DVD, książki i zabawki. Poza meblami sponsorzy wręczyli również podopiecznym drobne upominki: słodycze, przybory szkolne oraz parasole.

Od wielu lat specjalizujemy się w publikacjach w branży wnętrzarskiej – mówi Bartosz Bezubik, wiceprezes wydawnictwa Publikator. Na łamach takich pism jak: „Dobrze Mieszkaj” i „Świat Łazienek i Kuchni” oraz serwisu Dobrzemieszkaj.pl doradzamy naszym czytelnikom, co należy zrobić, aby mieszkać ładnie, wygodnie i funkcjonalnie. Każdy wie, że domy dziecka mają wiele potrzeb, wśród nich m.in. Dom Dziecka w Supraślu, który zwrócił się do nas z konkretnym pytaniem. Pomoc placówce była więc rzeczą oczywistą, szczególnie, że firma Szynaka-Meble, jeden z naszych partnerów biznesowych, wyraziła zainteresowanie realizacją takiego pomysłu. Wspólnie ustaliliśmy, że pomoc nie powinna być przypadkowa, a stanowić rzeczywistą odpowiedź na zapotrzebowania Domu. Na tej podstawie wybraliśmy konkretne meble, które na pewno posłużą przez wiele lat. Międzynarodowy Dzień Dziecka był natomiast najlepszym momentem dla realizacji tego pomysłu. Bardzo się cieszę, że się udało.

Kilka słów o Domu Dziecka

Historia istnienia placówki opiekuńczo-wychowawczej w Supraślu sięga 1945 roku. Obecnie w placówce przebywa 30 wychowanków w wieku od 5 do 19 lat. Dzieci mogą realizować swoje pasje i zainteresowania w różnych kółkach działających na terenie placówki np.: w kole teatralnym, kulinarnym, plastycznym, sportowym. Dzieci bardzo chętnie grają w piłkę, trenują zapasy, grają w ping-ponga, korzystają z siłowni w placówce. Dom Dziecka w Supraślu ma bogatą tradycję sportową, już od kilkunastu lat organizuje Wojewódzkie Mistrzostwa dla Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w takich dziedzinach jak: piłka nożna, warcaby czy szachy, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci z innych placówek. Na turnieje przyjeżdżają do Supraśla wychowankowie z domów dziecka z Zambrowa, Łomży, Białowieży oraz Białegostoku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ