Kolekcja Velle firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

Kolekcja Velle firmy Szynaka Meble. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 08 sie 2017 11:32 (aktualizacja: 09 sie 2017 15:44)

Szynaka Meble planuje kolejne inwestycje

Szynaka Meble jeszcze w tym roku może sfinalizować rozmowy, których efektem będzie przejęcie dwóch polskich spółek działających w segmencie mebli tapicerowanych. Jednocześnie firma planuje inwestycje w Kazachstanie. Działania te mają umocnić pozycję producenta z Lubawy jako czołowego producenta i eksportera mebli.

Jak powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jan Szynaka, prezes Grupy Meblowej Szynaka, jeszcze w tym roku producent planuje wchłonąć dwie polskie spółki z segmentu mebli tapicerowanych. Rozmowy są już zaawansowane i mają zostać sfinalizowane do końca 2017 roku. Dla producenta z Lubawy byłoby to szansą nie tylko na zwiększenie przychodów ze sprzedaży, ale też na rozbudowę asortymentu. Do tej pory firma Szynaka Meble specjalizowała się przede wszystkim w produkcji mebli skrzyniowych przeznaczonych do wyposażenia salonów, jadalni, sypialni, pokojów dziecięcych i kuchni. Wprowadzenie do oferty mebli tapicerowanych oznaczałoby możliwość dotarcia do nowej grupy odbiorców.

Poza tym Grupa Meblowa Szynaka rozważa uruchomienie zakładu w Kazachstanie. To jednak plany związane z działaniami w przyszłości. Raczej będzie to montowania niż pełnoprawna fabryka. Na tym etapie toczą się rozmowy dotyczące spraw organizacyjnych i celnych. Niewątpliwie jest to efektem misji gospodarczej polskich meblarzy w Kazachstanie z okazji odbywającego się w Astanie "Expo 2017".

Szynaka Meble jest wiodącym producentem mebli w Polsce. Początki działalności firmy sięgają 1957 roku. Obecnie do Grupy Meblowej należy 5 nowoczesnych zakładów produkcyjnych o łącznej powierzchni przekraczającej 93 tys. m2 (hal produkcyjnych). Meble produkowane przez Szynaka, Szynaka-Meble, MM Szynaka-Living, MM Szynaka-Interline oraz Wolsztyńską Fabrykę Mebli są eksportowane do ponad 50 krajów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ