Fabryka suwalskiej firmy Malow. Fot. Malow

Fabryka suwalskiej firmy Malow. Fot. Malow

  • Autor: bm
  • 30 marz 2017 10:35

Ta firma meblowa wygrała ranking - poznaj bliżej "Firmę Roku 2016"!

Głosami internautów w tym roku laureatem rankingu "Firma Roku" została firma Malow – producent mebli metalowych z Suwałk. Historia spółki to już ponad 35 lat. Początkowo działała jako firma Polam, związana z przemysłem oświetleniowym i instalacyjnym, do której później dołączony został zakład metalowy.

 W 1989 roku założona została spółka Litpol, która wprawdzie istnieje nadal, ale nie prowadzi już produkcji. Malow jest jej „córką”. Budowa fabryki Malow rozpoczęła się wiosną 1998 roku – wykorzystane zostały możliwości i ulgi, jakie daje Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Stopniowo powstawały kolejne projekty Malow 1, 2, 3, 4 i w roku 2017 - Malow 5. Ta przygoda z produkcją mebli metalowych trwa do dzisiaj.

W Malow kluczem do sukcesu jest kompleksowość oferty, jej dostępność dzięki własnej sieci dystrybucji oraz wszechstronna obsługa klientów. Zawsze ważna była jakość wyrobów, która stanowi podstawę przyjętej strategii marketingowej i jest wpisana w misję oraz wizję przedsiębiorstwa. Determinuje to konieczność stałego rozwoju, rozumianego zarówno jako rozwój pracowników, jak i rozwój technologiczny i ciągle nowe inwestycje. W latach 2016-2020 inwestycje osiągną wartość 100 mln zł (Malow4+Malow5).

Obecny Malow to firma nowoczesna, jedna z najlepszych w swojej branży w Europie, śmiało wchodząca na rynki światowe. Wyroby firmy docierają do odbiorców poprzez sieć około 70 sprawdzonych dealerów handlowych na terenie całej Polski, oraz 25 poza granicami kraju. Meble metalowe znane są za granicą, we wszystkich krajach Unii Europejskiej i nie tylko, a w szczególności we Francji, Niemczech, Holandii, Belgii, Czechach, Słowacji oraz Skandynawii. Od trzech lat Malow jest obecny również w krajach arabskich: Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Kuwejcie i od niedawna w Trynidadzie&Tobago.

Na dzień dzisiejszy fabryka zajmuje powierzchnię ponad 90 tys. m², w tym prawie 40 tys. m² powierzchni produkcyjnej i zatrudnia ponad 640 osób. Roczna produkcja wynosi ok.300 tys. sztuk wyrobów w sześciu tysiącach wzorów, w pełnej gamie kolorystycznej, o łącznej wartości sprzedaży rzędu 120 mln złotych w 2016 roku.

Standardowa oferta Malow obejmuje meble: biurowe, socjalne, szkolne, warsztatowe, medyczne, nierdzewne, regały przesuwne, sejfy i szafy wzmocnione, meble do mieszkań.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ