Tak minął rok! Top10 inwestycji w branży meblowej w 2019 roku

Tak minął rok! Top10 inwestycji w branży meblowej w 2019 roku

  • Autor: Justyna Łotowska
  • 02 sty 2020 14:21 (aktualizacja: 02 sty 2020 14:35)

Tak minął rok! Top10 inwestycji w branży meblowej w 2019 roku

Nowe hale, linie produkcyjne, otwarcia salonów sprzedaży, inwestycje w budowę i rozbudowę fabryk - mimo trudnego roku polscy producenci mebli stawiali na rozwój. Przypominamy 10 inwestycji, o których było głośno w 2019 roku.

1. Otwarcie fabryki Egger w Biskupcu

Fabryka Grupy Egger w Biskupcu została oficjalnie uruchomiona z dniem 28 czerwca 2019. Jest to 19. zakład Grupy na świecie, o zdolności produkcyjnej 650.000 metrów sześciennych płyt wiórowych i inwestycji o wartości 440 mln euro. Fabryka Egger Biskupiec została zaplanowana i zbudowana zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej w sprawie najlepszych dostępnych technik (BAT), co oznacza wykorzystanie dostępnych technik, które są najlepsze dla zapobiegania lub minimalizowania emisji i negatywnego wpływu na środowisko. Zakład w Biskupcu posiada ultranowoczesne obiekty oparte na najnowszej dostępnej technologii produkcji i wiedzy o środowisku. 

Czytaj więcej: Fabryka Egger w Biskupcu rozpoczęła produkcję

2. Nowa fabryka IKEA Industry w Zbąszynku

9 maja IKEA otworzyła największy kompleks produkcji mebli na świecie. W nowej fabryce będą wytwarzane meble z popularnej serii Eket. Na hali produkcyjnej i w magazynie zastosowano rozwiązania sprzyjające zrównoważonej produkcji. IKEA Industry w Zbąszynku specjalizuje się w produkcji mebli z płyt komórkowych. W nowo otwartej części zakładu produkowane są meble z popularnej serii Eket w sześciu wariantach kolorystycznych. Trafiają one do sklepów szwedzkiej sieci na 52 rynkach na całym świecie. Maksymalna wydajność hali w Zbąszynku to 125 000 sztuk mebli tygodniowo. 

Czytaj więcej: IKEA Industry otworzyła nową fabrykę w Zbąszynku

3. Nowa hala i innowacyjna automatyczna linia obróbki płyt Center Mebel w Łomży

W nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni ponad 4 tys. m2 znalazła się nowa linia obróbki płyt meblowych. Center Mebel to czołowy dostawca produktów i rozwiązań dla meblarstwa w Polsce północno-wschodniej, zajmujący się dystrybucją produktów dla przemysłu meblowego oraz produkcją frontów meblowych. W stałej ofercie ma ponad 10 tys. akcesoriów znanych, polskich i zagranicznych firm, w magazynie – ponad tysiąc pozycji. Łomżyńska firma ma swoje filie w Białymstoku, Ełku i Olsztynie. Dzięki nowej, w pełni zautomatyzowanej linii oferowane usługi będą szybsze i bardziej precyzyjne.

Czytaj więcej: Center Mebel z nową halą i innowacyjną automatyczną linią obróbki płyt

4. Nowa prasa do produkcji laminowanych płyt wiórowych w zakładzie Pfleiderer w Grajewie

Nowa inwestycja o wartości 8,5 mln euro pozwoli m.in. na zwiększenie produkcji płyt w dużym formacie oraz usprawnienie obsługi i skrócenie czasu dostaw do klientów w północno-wschodniej Polsce i w krajach ościennych. Nowa linia produkcyjna, o oznaczeniu KT11, pozwoli na wyprodukowanie dodatkowych 15 mln m2 płyt MFC rocznie, co będzie oznaczać nawet podwojenie produkcji płyt MFC w zakładzie w Grajewie. Płyty z okładziną melaminową znajdują szerokie zastosowanie w branży meblarskiej i wykończenia wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ