DremaSilesia 2017

DremaSilesia 2017

  • Autor: bm
  • 23 cze 2017 15:38 (aktualizacja: 26 cze 2017 13:38)

Targi DremaSilesia w Sosnowcu - podsumowanie wydarzenia

Najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania dla przemysłu drzewnego i meblarskiego przedstawiły firmy, które wzięły udział w 11. edycji Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia. Impreza odbyła się w dniach 12-14 maja 2017 r, na terenie Expo Silesia w Sosnowcu

Przez trzy dni trwały prezentacje i rozmowy przedstawicieli firm, którzy w swojej ofercie posiadają maszyny i narzędzia do obróbki drewna, procesy pomocnicze, komponenty do produkcji mebli, kleje i chemikalia dla przemysłu drzewnego i meblarskiego a także wyroby z drewna. Mogli oni pochwalić się najnowszymi technologiami i przedstawić szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań, które stosowane są obecnie w branży drzewnej i meblarskiej.

Tegorocznie wystawcy zaprezentowali maszyny i narzędzia do obróbki drewna, m.in. pilarki tarczowe, wyrówniarki, grubiarki, wiertarki, tokarki, okleiniarki, a także  centra obróbcze. Ponadto, uzupełnienie ekspozycji maszyn stanowiły narzędzia do obróbki drewna, urządzenia transportowe, maszyny do produkcji pelletu oraz specjalistyczne oprogramowanie. Wśród wystawców nie zabrakło przedsiębiorstw oferujących wyroby z drewna, podłogi czy paliwo z biomasy - pellet.

"W tym roku targi DremaSilesia odwiedziło 1200 profesjonalistów z terenu całej Polski oraz z zagranicy. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertą 64 wystawców, którzy na powierzchni 1200 m2 zaprezentowali maszyny i narzędzia dla przemysłu drzewnego, meblarskiego a przede wszystkim,  dla małych zakładów stolarskich. Na targach pokazały  się także firmy oferujące materiały drzewne i podłogi. Mottem przewodnim tegorocznych targów były technologie i urządzenia do pozyskania energii z drewna. Najlepszym jednak podsumowaniem tegorocznej edycji targów były pozytywne opinie naszych wystawców i gości, które dopingują nas do pracy, by przyszłoroczna edycja targów DremaSilesia jeszcze lepiej spełniła oczekiwania naszych partnerów. Zatem zapraszam i do zobaczenia w kwietniu 2018 roku w Sosnowcu!" – tak tegoroczne wydarzenie podsumowuje Andrzej Półrolniczak, dyrektor projektu.

Tegorocznej edycji targów towarzyszyły dodatkowe wydarzenia: konferencja „Energia z drewna” oraz przestrzeń specjalna: Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej z pokazami, panelem dyskusyjnym i punktem konsultacyjnym.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ