Targi Furnica 2019

Targi Furnica 2019

  • Autor: bm
  • 17 wrz 2019 09:08 (aktualizacja: 19 wrz 2019 09:31)

Targi Furnica i Sofab 2019 w obiektywie

Targi Furnica i Sofab z roku na rok zmieniają swój charakter. Wystawców ubywa, powierzchnia ekspozycyjna zmniejsza się, ale pojawiają się też nowe pomysły na to, jak przybliżyć zwiedzającym proces produkcji mebli i elementy, które się na niego składają.

W tym roku najwięcej zwiedzających targi Furnica i Sofab przyciągała Tapicernia 4.0 - przygotowana przez firmy InfoTEC CNC oraz IMAC strefa z gotowymi rozwiązaniami służącymi powstawaniu mebli tapicerowanych. Zaprezentowano systemy i rozwiązania, które zdecydowanie wpływają na efektywność i rentowność produkcji oraz jednocześnie optymalizują zatrudnienie w przedsiębiorstwie. Tapicernia 4.0 dedykowana była dla każdej wielkości fabryki mebli tapicerowanych oraz firm usługowych. Firma InfoTEC pokazała w Poznaniu systemy do automatyzacji i robotyzacji procesu produkcji mebli tapicerowanych. Natomiast firma IMAC - dwie linie do pakowania mebli tapicerowanych.

Firma InfoTEC CNC została również koordynatorem strefy GLOBALNA INNOWACJA W KUCHNI, którą można było zobaczyć na targach Furnica. W Pawilonie 7 uruchomiono produkcję mebli na żywo, żeby wyprodukować meble, przeznaczone do celów charytatywnych, jak również stworzono strefę trendów w technologii, designie i ergonomii.

Spośród wystawców prezentujących ofertę akcesoriów meblowych warto było zwrócić uwagę m. in. na firmę Design Light, która na swojej ekspozycji miała m. in. oświetlenie meblowe. Nóżki meblowe, okucia, akcesoria do mebli tapicerowanych można było obejrzeć na stoisku firmy IPEA Polska. Mechanizmy do rozkładania mebli tapicerowanych zaprezentowała firma Motionitalia. Swoją ofertę przedstawiły też m. in. firmy Orzełek-Markisz, Patrex, Wagner, Prosper Metal. Była też spora grupa wystawców zagranicznych, m. in. z Chin, Tajwanu, Tajlandii, Austrii i Włoch.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ