Fot. Serwis prasowy Koelnmesse

Fot. Serwis prasowy Koelnmesse

  • Autor: bm
  • 23 sty 2017 12:27 (aktualizacja: 25 sty 2017 07:54)

Targi "IMM 2017" w Kolonii - rekordowa liczba zwiedzających

Po raz pierwszy połączona edycja targów "IMM" i "Living Kitchen" osiągnęła frekwencję ponad 150 tysięcy odwiedzających. Imprezę odwiedziło łącznie ponad 30 globalnych sieci handlowych, co jest zdecydowanym sukcesem organizatorów. Połowa targowych gości przyjechała spoza Niemiec.

CZYTAJ TEŻ: Targi "IMM 2017" - fotorelacja

Fakt, że coraz więcej gości przyjeżdża na targi w Kolonii spoza Niemiec szczególnie usatysfakcjonował organizatorów. "To pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze do umiędzynarodowienia wydarzenia" powiedział Gerald Böse, dyrektor generalny Koelnmesse. Potwierdził to Dirk-Uwe Klaas, dyrektor Federalnego Związku Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego. "Niemiecki przemysł meblarski jest całkowicie zadowolony z targów IMM. To był doskonały wstęp do roku 2017, bez wątpienia będzie to doskonały rok dla branży " - powiedział Klaas.

Wśród odwiedzających targi zagranicznych gości największy przyrost odnotowano wśród przyjeżdżających z Hiszpanii (wzrost o 25 procent), Rosji (o 26 procent), Włoch (o 19 procent) i Wielkiej Brytanii (o 13 procent). Liczba gości z Holandii i Polski również wzrosła. Zwiększyła się też liczba gości z Chin (wzrost o 5 procent), Korei Południowej (o 12 procent) i Indii (wzrost o 5 procent). Wzrost odnotowano również w liczbie gości z Bliskiego Wschodu (o 19 procent), przy czym szczególnie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ