Ligne Roset. Fot. Mat. prasowe Koelnmesse

Ligne Roset. Fot. Mat. prasowe Koelnmesse

  • Autor: bm
  • 16 sty 2019 12:32 (aktualizacja: 22 sty 2019 08:17)

Targi IMM w Kolonii - zobacz, co pokazały zagraniczne marki!

W jakim kierunku zmierza meblarstwo i trendy w aranżacji wnętrz? Jakie produkty będą pożądane przez klientów, którzy śledzą wnętrzarskie nowinki? Odpowiedź na te pytania dają ekspozycje renomowanych światowych marek na zakończonych właśnie targach IMM w Kolonii.

Niektórym zwiedzającym wiele z prezentowanych nowych mebli może wydać się dziwnie znajomych. Do łask wracają kredensy, wygodne fotele i lekkie sofy. Tracą na popularności regały z licznymi półkami - w dobie Twittera, YouTube'a i Kindle'a książki stają się powoli elementami dekoracyjnymi, bardziej "eksponatami" niż przedmiotami codziennego użytku. Coraz mniej mebli dedykowanych pokojom dziennym występuje w pełnych zestawach, wręcz przeciwnie - projektanci stawiają na meblowych "solistów" - często są to meble o statusie ikon designu, wyeksponowane w zupełnie nowym otoczeniu i świecące własnym, indywidualnym blaskiem. 

Powracają wszelkiego rodzaju wzory, printy, które z sof i ścian powoli przechodzą również na meble twarde. Mocno trzymają się popularne już od kilku sezonów palety szarości i kolorów pastelowych. Nie brakuje też jednak ciepłych, nasyconych kolorów harmonizujących z litym drewnem, a także wielobarwnych kompozycji w wydaniu nieco bardziej awangardowym.

Drewno jest tak popularne jak nigdy dotąd. Nie jest to jednak zaskakujące - jego niezaprzeczalne zalety sprawiają, że nigdy nie wychodzi z mody. Tym razem proponowane jest przede wszystkim w wydaniu "szorstkim", ze śladami zużycia i efektem dotykowym. Popularnym materiałem w meblarstwie jest też metal, szczególnie w "ciepłym" wydaniu (mosiądz, złoto). Pojawiają się też w nieco mniejszym nasileniu inne materiały: szkło, kamień, skóra, coraz częściej wiklina i inne plecionki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ