Targi M.O.W. 2018. Fot. Mat. prasowe

Targi M.O.W. 2018. Fot. Mat. prasowe

  • Autor: bm
  • 04 paź 2018 09:55 (aktualizacja: 04 paź 2018 11:59)

Targi M.O.W. 2018 w Bad Salzuflen - zobacz co pokazali wystawcy!

Pozytywne nastroje towarzyszyły tegorocznym targom M.O.W. w Bad Salzuflen, pomimo oznak zbliżającego się trudnego okresu dla branży meblarskiej. Ponad 460 wystawców z 36 krajów w pełni wykorzystało powierzchnię wystawienniczą 85 000 m2, prezentując na niej innowacyjne produkty.

Według obliczeń organizatorów liczba odwiedzających targi wzrosła nieznacznie w porównaniu z poprzednią edycją. Goście przybyli do Bad Salzuflen z 60 krajów – najwięcej osób przyjechało z Holandii, Belgii, Francji, Włoch, Szwajcarii, Austrii i Polski.

W tym roku wielu wystawców zaskoczyło swoją odwagą i innowacyjnością produktów – zarówno w zakresie mebli do sypialni, jak i salonu, łazienki czy biura. Jeśli chodzi o trendy – kontynuowane były kierunki wyznaczane przez inne ważne targi meblarskie w 2018 roku, w tym między innymi dążenie do personalizacji mebli i aranżacji wnętrza, umożliwienie samodzielnego komponowania zestawów meblowych, coraz popularniejszy styl industrialny. Po raz kolejny dąb okazał się najchętniej wykorzystywanym przez meblarzy rodzajem drewna. Pokazano możliwości wykorzystania betonu i metalu w meblarstwie, a także nietypowe połączenia tych materiałów z drewnem. W tapicerce postawiono zdecydowanie na wrażenia dotykowe – miękkie, puszyste tkaniny o aksamitnym wykończeniu, przeważnie jednokolorowe, musztardowa żółć, błękit, fiolet jako kolorowe kontrapunkty dla wszechobecnej szarości.

Na tegorocznej edycji targów M.O.W Polskę reprezentowały między innymi firmy: Bizzarto, Forte, Helvetia, Intermeble, Libra Sofa, Libro, MMI Sleeping, Modalto, Grupa Nowy Styl, Sits, Meble Wójcik.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ