Fot. MTP

Fot. MTP

  • Autor: bm
  • 20 kwi 2017 19:50 (aktualizacja: 24 kwi 2017 09:42)

Targi "Meble Polska 2017" w liczbach - podsumowanie wydarzenia

Tegoroczną edycję targów „Meble Polska” w Poznaniu odwiedziło 24.226 osób, w tym 21.168 profesjonalnych gości, co oznacza wzrost o 4,2 procent w stosunku do roku poprzedniego. Na imprezę przyjechali kupcy z 53 krajów. Odsetek zwiedzających z zagranicy wyniósł 33 procent.

Wśród zagranicznych zwiedzających zdecydowanie najliczniejszą grupę (18,4 proc.) stanowili Niemcy. Liczba kupców meblowych z Niemiec wzrosła w tym roku aż o 31,5%. Targi odwiedzili przedstawiciele wszystkich najważniejszych niemieckich grup zakupowych i sieci handlowych (m. in. Bega, Begros, Garant, Home24, Kika/Leiner, Multi-Möbel, EMV, Möbelix, Poco, Porta, Roller, XXXLutz).

Poza Niemcami wśród zagranicznych zwiedzających najliczniej reprezentowani byli handlowcy z Wielkiej Brytanii, Czech, Litwy, Holandii, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Spore grupy kupców meblowych przyjechały także z Rumunii, Estonii, Rosji, Włoch, Belgii, Białorusi i Hiszpanii. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta na targach w Poznaniu, a często nawet w Polsce. Tak było w przypadku Davida Parresa z hiszpańskiej sieci salonów meblowych Tiendas Anticrisis El Castor. Firma dotychczas kupowała polskie meble wyłącznie przez pośredników a celem wizyty jej przedstawicieli w Poznaniu było pozyskanie bezpośrednich dostawców. „Jesteśmy szczerze zaskoczeni wielkością poznańskich targów meblowych. Nie spodziewaliśmy się, że są aż tak duże. Wcześniej dokonywaliśmy zakupów w Niemczech, mając świadomością, że duża część produktów pochodzi z Polski. Dlatego też postanowiliśmy bezpośrednio poznać tych dostawców oraz rozeznać sytuację na polskim rynku, by nie bazować tylko na informacjach od niemieckich pośredników” – wyjaśniał w rozmowie z MTP TV David Parres.

Ekspozycja około 300 firm i marek zajęła 9 pawilonów o łącznej powierzchni 45.000 mkw. Oprócz polskich firm podczas targów swoją ofertę zaprezentowali także producenci mebli z Białorusi, Bułgarii, Chin. Estonii, Irlandii, Litwy, Rosji, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Tak jak w roku ubiegłym targom Meble Polska 2017 towarzyszyły Targi Wnętrz Home Decor o podobnym, kontraktacyjnym profilu oraz wydarzenie dedykowane wzornictwu przemysłowemu arena DESIGN, podczas którego odbywają się wykłady światowych gwiazd wzornictwa i projektowania. Tym razem gościem specjalnymi areny Design była Nipa Doshi, współzałożycielka hindusko-szkockiego studia Doshi & Levien.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ