Stoisko firmy Meble Wójcik. Fot. Mariusz Golak

Stoisko firmy Meble Wójcik. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 12 marz 2018 09:49 (aktualizacja: 13 marz 2018 10:10)

Targi "Meble Polska 2018": co pokazali producenci mebli skrzyniowych?

Dominacja bieli i jasnych odcieni drewna, kolekcje dwukolorowe, rozwiązania modułowe i naturalne wybarwienia - to tylko wybrane trendy, które można było zaobserwować w ofercie czołowych producentów mebli skrzyniowych podczas targów "Meble Polska 2018".

Meblarskie targi w Poznaniu stanowią największą i najbardziej wszechstronną prezentację dokonań polskiego przemysłu meblarskiego. Wśród ponad 1.300 marek, które były obecne podczas tegorocznej edycji targów "Meble Polska", "Home Decor" i "Arena Design", znalazła się także czołówka krajowych producentów mebli skrzyniowych. Forte, Black Red White, Meble Wójcik, Szynaka Meble, Vox - to tylko niektóre z nich. Jakie wiodące trendy można było zobaczyć w tym roku w Poznaniu?

Biel i jasne odcienie drewna to niewątpliwie najbardziej popularne kolory mebli bieżącego sezonu. Doskonale wpisują się one w najmodniejsze obecnie style aranżacji wnętrz, czyli nowoczesny i skandynawski minimalizm. Liczy się również naturalność wybrawień, wyrażająca się w jak najdoskonalszym naśladownictwie natury. Niemalże na każdym stoisku można było zobaczyć też dwukolorowe kolekcje - i to nie tylko proponowane do aranżacji pokoi dziecięcych, ale także salonów czy sypialni. To dobry sposób na tworzenie oryginalnych przestrzeni.

W tym roku jeszcze wyraźniej swoją obecność w propozycjach producentów zaznaczyła modułowość jako trend pozwalający na peronalizację kolekcji i dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb wnętrz i odbiorców. Zestawy modułowe są niezwykle praktyczne, a przez to pożądane przez klientów - dają bowiem możliwość samodzielnego komponowania mebli. W kwestii samych brył widać wyraźne odejście od ciężkich wizualnie, masywnych modeli na rzecz subtelniejszych kształtów. 

Wielu producentów kładzie również coraz większy nacisk na rozwój kolekcji przeznaczonych do aranżacji pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Jak podkreślają, ten segment rynku rośnie niezwykle dynamicznie, stwarzając korzystne perspektywy sprzedażowe.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ